Nationale Reclasserings- 27 September 1958 7 NIEUWS Op deze datum valt dit jaar de Nationale Reclasseringsdag. Dat betekent het hoogte punt en tegelijk ongeveer de afsluiting van een periode waarin het reclasseringswerk, zo als dat in ons land wordt verricht, onder de aandacht van een ieder wordt gebracht. We zijn er telkens weer verheugd over, dat dit lukt, dat het mogelijk blijkt om elk jaar weer, dank zij de medewerking van pers, radio en soms ook televisie, zovelen te bereiken om iets te vertellen van het werken onder dui zenden door duizenden, waar tienduizenden nog zo weinig van beseffen. Heel graag vestigen wij dan ook uw aan dacht op deze periode. U kunt er veel door leren, u kunt er door gaan denken en u kunt u zelf geestelijk verrijken door de vragen van het „waarom" en „hoe" op u te laten inwer ken. Want waarom zijn er zovelen, die zich volle- dig gaven en geven aan het reclasserings werk? Uit pure nieuwsgierigheid? Dan is het een zaak van korte duur, want de detec tive-spanning ontbreekt vrijwel steeds. Uit een streven naar eigen eer of naar zelfvoldoe ning? De teleurstellingen maken zulke mede werkers murw. Zou het werkelijk de wens zijn om iets voor de ander te betekenen? Vermoedelijk wel; vindt u, wanneer u rustig nadenkt, niet ook iets van zulk een heilig moe ten in uw binnenste? En dan het „hoe". Och, ook hier doet de wetenschap zich gelden. Wij weten nu veel meer dan vroeger over wat de mensen drijft en beweegt en van deze kennis maken wij graag en vol dankbaarheid gebruik. Dat heeft een nieuw element in ons werk ge bracht: de studie en met de studie de vakbe kwame medewerker. Gelukkig is er voor de ongeschoolden die wel willen nog plaats te over. Naast iedere vakkracht staan gemid deld zeker 30 vrijwillige, ongeschoolde mede werkers. Daar zoudt u bij kunnen behoren. Of u zoudt gewoon, in het leven van alle dag, die opdracht kunnen vervullen. B.v. door te proberen heel gewoon als buurman of buurvrouw, als medelid van dezelfde kerk gemeenschap, als bedrijfsgenoot de ander tegemoet te treden en duidelijk te maken, dat hij of zij op u kan rekenen. En dat moet dan natuurlijk waar zijn en geen voos ge baar. Dat kan van grote betekenis zijn. Het kan ertoe medewerken, dat die ander zich dan gesteund weet en voor een nieuwe val wordt behoed. Hoofdzaak is, dat wij allen onze opdracht vervullen en niet alleen klaar staan om te helpen, maar ook de hand uitsteken wanneer hulp nodig is. Nationaie^^ Reetassarlng*- Dag^

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 9