Uit de Ondernemingsraad S.S. „GUDRUN" NIEUWS 8 Zoals u in de diverse dagbladen hebt kunnen lezen is de Noorse houtboot „Gudrun" in de storm nacht van donderdag 16 op vrij dag 17 oktober j.L, ter hoogte van het lichtschip Smithknoll, op onge veer 80 mijl noordwest van de Waterweg in ernstige moeilijkhe den geweest. De toestand was op een gegeven moment dermate hachelijk, dat de bemanning met uitzondering van de kapitein met de le en de 3e stuurman het schip heeft verlaten en overgenomen werd door een paar in de nabijheid zijnde vissers boten. Het schip had toen slagzij en maak te water. De pompen werkten niet, een deel der reeling was ingedrukt en een der laadbomen hing over boord. Een deel van de deklast, voornamelijk op het achterschip, sloeg overboord; de deklast op het voorschip was gevaarlijk aan het werken. Het schip werd tenslotte door de sleepboot „Schelde" van L. Smit Co's Internationale Sleepdienst onder zeer moeilijke omstandighe den naar de Waterweg gesleept, waarna het voor herstel van de op gelopen schade aan onze werf te Schiedam kwam. Hiernaast plaatsen wij een foto van het drietal, hetwelk ondanks de précaire situatie aan boord is gebleven, t.w. van links naar rechts: le stuurman Tore Aas kapitein Knut Bjoergen 3e stuurman Nordahl Nikolaisen. In de vergadering van de Ondernemingsraad, welke op 22 oktober 1958 is gehouden, zijn o.a. de na volgende punten aan de orde geweest: Mededelingen. Voor de wintermaanden is een programma voor de Ondernemingsraad opgesteld, hetwelk van te voren in de Kleine Commissie was besproken. Het is de bedoeling naast de normale zgn. werkvergaderingen weer een aantal informele bijeenkomsten te hou den. Op deze bijeenkomsten zal dan een inleiding worden gehouden, waarop een discussie zal vol gen (de eerste bijeenkomst heeft inmiddels op 12 november plaats gehad. Inleider was de heer ir. E. Hijmans, die heeft gesproken over „de werkende mens tegenover de technische vooruitgang in onze tijd". Zie kort verslag hieronder.) Verder zullen er enige bijeenkomsten buiten de normale werktijd plaats hebben, waarop interne praktijkgevallen zullen worden behandeld. Als afsluiting van het programma zal begin juni een 2- of 3-daagse bijeenkomst worden georgani seerd. Naar aanleiding van een brief van de afdeling Ketelmakers inzake verstrekking van veiligheids- brillen met optisch geharde glazen, wordt medege deeld, dat het niet de bedoeling is alle brillen dragers van deze veiligheidsbrillen te voorzien. De beoordeling, wie voor een dergelijke bril in aan merking komen, berust bij de veiligheidsinspecteur. In het algemeen zal de verstrekking van een veilig- heidsbril met optisch geharde glazen alleen ge schieden wanneer de werknemer een bril draagt en i.v.m. zijn werkzaamheden gedurende de gehele dag een veiligheidsbril moet gebruiken. Welke maatregelen zijn er getroffen in verband met de door de Ondernemingsraad gestelde vraag over het „opvangen" van jeugdige arbeiders in het bedrijf. De mogelijkheden hoe de jongens van de Bedrijfs-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 10