diploma's uitgereikt leder moet een waardevolle schakel zijn in het geheel" NIEUWS 10 65 Met deze woorden uit de toespraak van Ir. B. Wilton bij de uitreiking van de diploma's aan geslaagde leerlingen in kantine Oost tekende spreker wel zeer karakteris tiek het uiteindelijke doel van de opleiding in de W.F.- Bedrijfsschool. Vele ouders hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging om deze gebeurtenis bij te wonen. Ook ver schillende chefs en bazen waren aanwezig en zo kon de heer v.d. Jagt direkteur van de school - een groot aan tal belangstellenden welkom heten. Direkt daarna sprak de heer Wilton. „Er wordt reeds een respectabel aantal jaren diploma's „uitgereikt. Om precies te zeggen: 30 jaar lang. Een „vergelijking tussen de vroegere opleiding en de heden daagse geeft grote verschillen te zien. Vroeger ging „de leerjongen met een vakman op stap en er groeide „dan als het goed ging een vrij veelzijdig ge- „orienteerde arbeider uit. „In de loop der jaren wordt er echter veel meer aan dacht besteed aan een opleiding waar theorie en prak rijk op elkaar zijn afgestemd. Ons bedrijf vraagt voort durend aanvulling van gespecialiseerde werkkrachten „en er wordt dus naar gestreefd jonge mensen op te „leiden, die zo goed mogelijk in het bedrijf passen. Ieder „moet een waardevolle schakel zijn in het geheel. „Als jullie geslaagden straks allen in het bedrijf „werkzaam zijn is het je taak om in het team te worden „opgenomen. Van beide zijden moet men dus begrip „tonen. De ouderen zullen de jongeren moeten helpen, „terwijl deze op hun beurt van de eersten moeten leren. ',Doe echter in de juiste mate gerust een zelf- „ervaring op met eigen ideeën en als je daarbij dan eens „het hoofd zou stoten is dat niet zo vreselijk. De heer Wilton memoreerde nog enkele ervaringen, die hij zelf had meegemaakt tijdens en na de intrede in het be drijfsleven en kwam tot de conclusie, dat er in feite nie mand direkt op je zit te wachten. Juist daarom moet men zelf tot de medewerkers gaan om tot een gezonde samen werking te komen tussen bedrijfsgenoten onderling. Na zijn toespraak reikt spreker persoonlijk aan alle aan wezige geslaagden het diploma uit. De heer v.d. Jagt nam dan afscheid van zijn leerlingen en wees hen er op, dat zij nu voor een keus komen te staan. Hij raadde hun met klem aan een goede keus te doen: je best doen een werknemer te worden, die opgewekt zijn taak vervult, zijn vak verstaat en zijn eigen arbeid kan controleren. Dan zijn ook promotiekansen niet uitgesloten. De heer B. Blömmers sprak als secretaris van de O.R. tot de geslaagden enkele woorden. Hij feliciteerde hen met het behaalde succes en verzekerde hen, dat de oudere werk nemers het prettig vinden dat de jonge knapen bij hen in de werkplaatsen komen. „Wij zullen jullie helpen bij al het nieuwe dat je hebt „te leren, maar de werkplaats is geen bedrijfsschool: „het is de harde werkelijkheid. Ga met eventuele moei lijkheden niet direkt naar een of andere commissie. „Ga allereerst naar je baas. Dat is het eerst aange- „wezen adres. Spreker dankte ook de directie en de bedrijfsschool-krachten. Hij constateerde dat de vorm, waarin nu het onderwijs wordt gegeven aan de spits staat en dat de direktie steeds een open oor en oog heeft voor het oplossen van problemen t.a.v. de opleiding van jonge mensen. Hiervoor en voor de bijzondere tegemoetkomingen die deze leerlingen ont vangen is een apart dankwoord op zijn plaats. Als volgende spreker is dan de beurt aan de geslaagde leerling J. M. Mast, die èn de direktie èn de leiding van de school in een vlot speechje heel hartelijk dankte, terwijl namens de ouders de heer J. J. Schruyer zich aansloot bij de rij van redenaars. Ook deze spreker vergeleek de hedendaagse opleiding tot vakman met het moeilijke verwerven van vakkennis in vroe gere jaren. Toen moest de theoretische ontwikkeling veelal gebeuren na werktijd, als men wat vooruit wilde komen. De geslaagde leerlingen gaf hij deze raad mee: „Altijd zeker zijn van je afgeleverd werk. Daar mag niets aan mankeren." In een slotwoord verzocht de heer v. d. Jagt aan de aanwe zige chefs en bazen deze jongens met zorg op te vangen, ook t.a.v. de lichamelijke veiligheid. Spreker dankte de ouders voor de ondervonden steun bij moeilijkheden welke zich hebben voorgedaan en wilde tot slot nog gaarne de woorden van de inmiddels gepensioneerde oud- O'. R. secretaris de heer J. W. Weber gebruiken: „Vooral de moeders verdienen jullie dank, want zij heb- „ben zich vaak opofferingen moeten getroosten om jullie „opleiding mogelijk te maken. Jongens, geeft vanavond „je moeder een stevige pakkerd en je vader een stevige „knuist 1" Alvorens daarna tot een bezoek aan de school over te gaan werd de in kantine Oost ingerichte tentoonstelling bezich tigd. Tentoongesteld waren werkstukken uit het le leer jaar en examenwerk (waarom stond daar het vreselijke woord eksamen werk 1958 Vele belangstellende vragen werden door de voltallige leerkrachtengroep gaarne en naar genoegen beantwoord. Hieronder volgen de namen en het vak van de diploma- bezitters: Bankwerkers B. F. Blommers W. C. Capello A. J. v. Gameren H. Larooy A. L. Verburgh D. van 't Zelfde A. Breur L. R. Feenstra E. C. Harreman J. Hoogendoorn C. J. Koorneef J. Maat J. M. Mast C. Moret W. Pleysier Th. Pley J. Soldaat C. Stehouwer J. C. v. d. Velde Draaiers J. Hagestein H. Kooy L. Notenboom A. van Roon N. P. Assenberg M. Brandenburg D. den Boer D. J. Schruyer C. L. de Wit Frezer M. J. J. Geeratz

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 12