NBOMBO de zwarte weldoener EEN FANTASIE SINTERKLAAS 17 NIEUWS Idee 677. Rubber emmers in plaats van zinken emmers in verband met minder beschadiging. Het idee lijkt goed. Het is nog de vraag hoe de rubber emmers zich zullen houden. Er zal' een proef genomen worden. Idee 681. Stift voor gebruik in boortol voor het polijsten van roestvrijstaal, speciaal in kleine hoeken. Op de grote schuurmachine voor het polijsten van materiaal in de plaatwerkerij is een in prin cipe gelijke stift aanwezig. Het idee van inzender bestaat nu daaruit, dat een kleinere stift gemaakt werd voor gebruik in kleine boortollen, waar door het polijsten van bijv. hoeken in roestvrij stalen aanrechten sneller kan gebeuren. Het is dus een uitbreiding van de mogelijkheid tot ma chinaal polijsten. Premie 15, Idee 684. Richtingsborden plaatsen voor het sportpark. Dit is naar onze mening geen voorstel, hetwelk bij de Ideeënbus thuishoort. Inzender zal zich moeten wenden tot het hoofdbestuur van de ver eniging Wilton-Fijenoord. Geen premie. Idee 687. Kraanbaan tussen dokken 6 en 7. Over de gehele lengte de sleuf van de stroom- koker af te dekken met een rubber of ijzeren strip. Dit punt heeft reeds geruime tijd de aandacht van de bedrijfsleiding. Een soortgelijk voorstel werd reeds eerder ingediend onder No. 654. Geen premie. Idee 688. Wijziging route werfauto's bij steiger Machine fabriek. Bij wijziging der route worden de bedoelde ge- varenrisico's niet ondervangen. Geen premie. Idee 690. Voorstel om zaagmal voor het zagen van vul lingen van latoenkoper te harden om vormveran deringen te voorkomen. De zaagmal zou dan inderdaad langer meegaan, maar de zaag niet. Aangezien de zaag het kost baarst is, wordt aan de bestaande methode de voorkeur gegeven. Geen premie. Bijna alle pakjes waren uitgepakt en Jan Koelewater keek naar zijn nieuwverworven trofeeën: een paar bruine sokken, een fonkelende das, een moderne sjaal met kleurige strepen. Hij glimlachte en zei: dank je wel, sinterklaas meer om dat het bij de situatie paste, dan uit ware dankbaarheid want het waren dezelfde saaie cadeautjes, daarbij inbegrepen de sigaretten aansteker ter vervanging van het ding, dat hij laatst verloren had. Maar de glimlach op zijn kaken was wat hol, want er was nog geen bericht van de politie, dat zijn ge stolen auto was teruggevonden en ook de langverwachte mededeling van zijn chef, dat hij in een hogere salarisklasse was ingedeeld, liet nog op zich wachten. Truus van haar kant babbelde als een kind zo blij over dat aardige schortje en die nieuwe tas. Wat weet die Sint toch goed mijn maat en wat kent hij mijn smaak, grapte ze opgewekt en ze woog daarbij de halsketting van imitatie bloed koralen op haar hand: zie je, zo heb ik ze als kind al willen heb- ben Ze was gelukkig met dat poederdoosje en dat grammofoon plaatje van Mary O' Hara. Maar wat was het toch allemaal goed koop spul: nog geen nieuwe stof zuiger en geen televisie, desnoods met alleen nog maar de eerste ter mijn betaald „Eén grote verrassing is er nog," begon Truus met in haar ogen een lichte verborgen vreugde. Maar Jan zag het niet; hij zei: „O ja!" en greep naar het laatste pakje. „Voor Jan Koelewater!" las hij. Dat zal wel van vader en moeder Koele water zijn, dacht Truus, proberen de volgende sinterklaas maar met zijn vieren te houden; met zijn tweeën is het toch nooit zo aardig. Onder wijl frutselden Jans vingers aan de touwtjes, die met tien, twintig kno pen waren vastgemaakt. Het ene papiertje na het andere dwarrelde op de grond tot Jan tenslotte dit sinterklaasgeschenk in handen hield. „Moet je nou zien!" proest te hij, „wat voor malligheid is dat? Het is een wichelroede met een gedicht erbij Het gedicht had de gebruikelijke primitieve vorm en het eindigde met de woorden: „Ga spoedig met dit ding op pad; het wijst de weg je naar een schat. En dat wat goeds je hiermee vindt, dat wenst je toe de Goede Sint!". „Kolder van een van mijn vrien den," vermoedde Jan, „dat noe men ze tegenwoordig een „practi cal joke". Flauw hè?" „Wat heb je nou aan een wichel roede zei Truus schouderopha lend, „maar nu komt Mary O' Hara!" Ze zette het plaatje op en luisterde met overgave. Jan keek met opgetrokken wenk brauwen naar de wichelroede en pakte het ding om het bij de pa pieren, de touwtjes en de lege do zen te smijten, maar hij trok zijn hand terug alsof hij door een ad der was gebeten: het kronkelde onder zijn vingers als een levende slang Verbeelding, dacht hij, maar dat was het niet, want de on bekende gever had de wichelroede toevallig volgens de regels van de kunst gesneden: uit het hout van

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 19