19 NIEUWS alle Zwarte Pieten in de wereld." „Met een zak vol geschenken ze ker?" spotte Jan. „Met een zak vol geschenken. Mits je doet wat ik van je verlang." „En dat is?" „Dat je me op het voetstuk zet, waarop ik thuishoor. Professor Witkop had niet het recht me weg te stoppen in die kuil. Ik heb al zijn wensen vervuld alle op één na „Wat dan niet?" „Hij zei: maak me geleerd! en ik leerde hem alle 200 negertalen. Hij zei: Maak me rijk! en hij werd rijk. Geef me een vrouw! en hij kreeg een vrouw. Geef me rust! en ze liep bij hem weg. Hij zei: Laat me sterven! Maar dat kan Nbombo niet: de Grote Geest is sterker dan hij „Ik zet je op dat voetstuk, Nbom bo, op die marmeren bank!" „En dan een bad, voordat we ver der praten! Zet er de tuinslang op!" Even later stond Nbombo op het marmeren voetstuk, netjes schoon gespoeld en glimmend in zijn huid van zwarte, gepolijste steen. Jan Koelewater zat naast hem op basis van gelijkheid en rolde een nieuwe sigaret. „Goed, Nbombo," zei hij zakelijk, „ik geef je zoveel frisse lucht als je maar verlangt. Maar ik ben hier baas en stel mijn voorwaarden. Die negertalen laten me koud en een vrouw heb ik al. Als ik thuis ben, mag ze best een beetje eh een beetje onrustig zijn. Want ik ben niet vaak thuis. Ik ben verkoop man bij een machinefabriek. En nu is mijn auto laatst gestolen. Zou Nbombo, de Grote Weldoener, me die kunnen terugbezorgen? Zo om te bewijzen, dat een afspraak met hem wat waard is?" Nbombo klakte met zijn stenen tong: „Je zult niet lang behoeven te wachten de wielen van het lot zijn al in beweging." „Mooi zo en dan nog een voor waarde," zei Jan, „ik wil niet, dat mijn vrouw van je schrikt, zoals ik dat gedaan heb. Frisse lucht? goed, zoveel je wilt, maar geen beweging meer, geen genies, geen gelach en geen gepraat. Begre pen?" „Ja", zei Nbombo, „ik vind het een redelijke eis. Die afspraak had ik ook met professor Witkop. Ie dere wens vervul ik: een onuitge sproken wens is al voldoende!" Óp dat ogenblik klonk de stem van Truus. Ze riep: „Jan, Jan waar zit je telefoontje van het hoofdbureau: ze hebben je wagen teruggevonden Jan Koelewater knikte goedkeu rend: „Goed werk, ouwe jongen! Ik geloof, dat wij het uitstekend met elkaar zullen vindenToen ging hij naar binnen. Die avond had Jan weinig wensen meer, hetgeen niet te verbazen is na al het graafwerk, dat hij ver richt had. Maar de volgende dag begon het al vroeg. Hij wilde graag eens heerlijk uitslapen en sliep dan ook prompt door de wek ker heen, net als zijn vrouw. Hij kwam te laat voor de vastgestelde conferentie waar hij zo weinig zin in had, maar het hinderde niet, want een stille wens was in ver vulling gegaan: de directeuren hadden zijn gunstige cijfers ont dekt en ontvingen hem met een salarisverhoging en een vererende opdracht. De moeilijkheden begon nen, toen hij 's avond uit zijn auto stapte en fluitend door het tuinhekje naar binnen kwam. Bij de deur bedacht hij, dat hij verge ten had bloemen mee te nemen voor zijn vrouw. Ik wou, dat ik een arm vol rozen had, dacht hij en toen Truus hem open deed, keek ze verbijsterd naar de bloe menweelde: dertig, veertig gloei end rode rozen. „Asjeblieft zei hij eenvoudig. „Wat een prachtige rozen! Maar waar haal je die vandaan ik zag je zónder langs het tuinpad lo pen „Een bekende goocheltruc, kindje: ik schud ze zo maar uit mijn mouwErger werd het, toen ze het eten opdiende. Ik hoop, dat het vandaag geen andijvie is, dacht Jan. Het was wel andijvie, maar Nbombo maakte er asperges van in de tijd dat Truus de jus ging halen. „Dat is nog eens een etentje," zei Jan goedkeurend, maar Truus schudde beduusd het hoofd: „Ik ik begrijp het niet," stot terde ze, „ik meende toch ik

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 21