VERENIGING Concert in het Passage-theater NIEUWS 26 Goed werk van W.F.-zangeressen, -zangers en -musici. Op 6 november 1958 hebben de W.F.-dames- en mannenkoren en de W.F.-Harmonie gezamenlijk ge concerteerd in het Passagetheater te Schiedam. De heer C. Keyzer, voorzitter van de Personeels- vereniging-W.F.maakte in zijn toespraak duidelijk waarom dit concert in deze vorm werd gegeven. „Ik heet u allen namens de besturen van de drie afdelingen van harte welkom, in het bijzonder de dames Wilton en ook de Pers. De directieleden zijn helaas door werkzaamheden elders verhinderd hier aanwezig te zijn, wat hen zeer spijt. De heer B. Wilton hoopt echter met de pauze aanwezig te zijn en dan te blijven tot het einde. De reden van dit concert is gelegen in het feit, dat heden het dameskoor 5 jaar bestaat en het man nenkoor precies 20 jaar oud is. Beide koren wilden aan deze gebeurtenis gaarne een feestelijk tintje geven. De W.F.-Harmonie, daartoe uitgenodigd, was di rect en gaarne bereid een muzikaal steentje bij te dragen" (Tussen haakjes zij opgemerkt, dat het flinke stenen zijn geworden. Red.). De heer Keyzer maakte van de gelegenheid gebruik om een propagandistisch woord te spreken voor bei de koren. „Er kunnen zich altijd nog W.F.-werknemers als lid aansluiten. De sterkte van de koren is op het ogenblik 73 dames en 50 heren, ter wijl de Harmonie ook 73 leden heeft, inclusief de tamboers. Dit zijn mooie cijfers, maar zangers en zangeressen, geeft u zich gerust op. U zult van harte welkom zijn. Een voorbehoud maken wij: men moet W.F.-werknemer zijn om lid te worden. Voor het dameskoor is het voldoende als de echtgenoot of vader W.F.-werknemer is. Nu is de daad aan de leden en ik wens u dus een prettige avond". Als no. 1 trad het dameskoor op onder leiding van de heer Jan W. Lith. Zij zongen achtereenvolgens: Salvum fac Regem A. Sacchini Terzetto (Die Engel) F. Mendelssohn- Bartholdy Morgengesang W. A. Mozart La pastorella F. Schubert bew. G. Schreuder Sanctus Jan W. Lith Beide koren gezamenlijk brachten: Den uil A. Diepenbrock Het mannenkoor, eveneens onder leiding van de heer Jan W. Lith, zong daarna: Serenade van een Landsknecht O. Lasso O Isis und Osiris W. A. Mozart Le Rossignol Grétry Lascia ch'io pianga G. F. Handel bew. O. v. Hemel Old black Joe S. C. Foster Die zwölf Rauber X. Imjalof 't Geuzenvendel op den Thuismarsch Fred. J. Roeske Na de pauze concerteerde de Harmonie o.l.v. de heer Joh. F. Pala: Quick march „Holyroad" Kenneth Alford English Suite Gerard Boedijn deel 1 „The hundred Pipers" (Scotland) deel 2 „Jenny Jones" (Wales) deel 3 My lady Greensleevers" (England) deel 4 „The Rakes of Mallow" (Ireland) The Joker Harold Moss-Conway Brown (solo voor trombone, solist de heer A. Klein) Het slotstuk van dit naar een goede climax voe rend concert brachten beide koren en de Harmo nie gezamenlijk. Het bestond uit de hieronder ge noemde nummers: Der Vogelhandler C. Zeiler Coro di schiavi ebrei („Slavenkoor") G. Verdi De Schutterij Speenhof bew. Joh. F. Pala Wisseling van dirigent en een vrij korte voorberei ding zijn factoren, die ongunstig kunnen werken op de prestatie en daarom is dit concert dan ook zo geslaagd te noemen. Beide dirigenten legden hun wil op aan de uitvoerende leden, zodat van bovenge noemde handicap maar weinig te bespeuren viel. Vergelijkingen van koren, die zoals hier 5 jaar en 20 jaar bestaan, is een ondankbaar en over bodig werk, want met de tijd zal discipline en rou tine zich in gelijke mate kunnen doen gelden. Nü heeft het mannenkoor nog een voorsprong en dit bleek ook wel bij de uitvoering, maar wij hopen dat straks dit verschil genivelleerd zal zijn. Qua uit voering bekoorden het eerste en laatste nummer van het dameskoor ons het meest. Het mannenkoor leverde in technisch moeilijk werk opmerkelijk goede prestaties. In „Die zwölf Rauber" beluisterden wij met genoegen nog weer eens de baspartij van de heer Gabriëls. Beide koren tezamen brachten het bekende „Den Uil".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 28