f Wat Mans! stemd? 750 Hectaren werden in cultuur gebracht, de resterende 250 hectaren werden omgewerkt tot re creatiegebied. Er werd een fietspad van 25 kilome ter lengte gelegd, er kwam een voor het publiek toegankelijk watersportcentrum, kortom, 40.000 men sen kunnen, zonder elkander te hinderen, zich wer kelijk vrij voelen. Bij de aanleg van deze recreatie gebieden werd dankbaar gebruik gemaakt van de ervaringen, die men had opgedaan door de reac ties van het grote-stadspubliek in het Amsterdamse Bos. Men toonde daar een uitgesproken voorkeur voor een verblijf op de grasstroken langs de water kant, met beplanting in de rug voor de luwte. Ana loog werd het recreatiegebied aan de Brielse Maas opgebouwd. Bij het uitvoeren van de Deltawerken zullen in de Grevelingen zandeilanden en slikgron- den van duizenden hectaren bloot komen daar zullen bungalows, koloniehuizen en zomerhuisjes kunnen worden gebouwd met een overnachtingsca paciteit van tweemaal die van Terschelling. In aan sluiting op de duinen van Goeree, Voorne, Schou wen en Walcheren kunnen deze nieuwe gronden wor den bebost; tussen Vlissingen en Hoek van Holland kan zodoende een aaneenschakeling van meren, plas sen, stranden, duinen en bossen ontstaan waar mits verstandig ingedeeld voor honderdduizenden re creatie wordt geboden. In de komende vijftig jaar wachten ons enorme wer ken: in 1886 werd door ir. Lely het plan tot droog legging van de toenmalige Zuiderzee ontworpen. Na hard werken slagen wij er waarschijnlijk in om hon derd jaar na dato dit plan te voltooien. Lely beloofde: veiligheid en landwinst. De toegift was het zoete water, want de enorme kosten van het aanleggen van de afsluitdijk werden reeds goedgemaakt door de gift van zoet water en de daaruit voortvloeiende voordelen voor de landbouw. Het Deltaplan van 1956 belooft veiligheid, zoet water en opheffing van het isolement. Moge de toegift zijn: ruimte voor een randstad. Wij hebben een harde valuta. De gulden is goed aan de wicht. De leeuw, die er op staat, spint: Da, Da! En trekt dan zijn lieflijkst gezicht. Men hoort weer in allerlei talen: „De leeuw is gezond weer van hart „Wij willen hem graag binnenhalen „De gulden is hartstikke hard. Als 't nu maar een poosje mag duren Een leeuw is tenslotte een beest Behept toch met allerlei kuren Dat vast ook geen beursbladen leest. Want zou hij zo'n blad kunnen lezen Dan keek hij nóg trotser dan thans En brullen: „Nou word ik geprezen Ik ben weer een Leeuw en wat mans! NIEUWS 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1958 | | pagina 6