MIJ GAF HET MEER ASJEBLIEFT GEEN VEILIGHEIDSSCHOENEN Ik heb al vele draden zelf geweven Tot het patroon, dat mensenleven heet. Hoevelen uwer hebben mij gegeven, onwetend soms een richtlijn voor dit kleed. Maar in de winkels van het daagse leven Daar liggen, star, in vele rijen lang Patronen in éénzelfde kleur geweven Confectieweefsels voor een aards gevang. Dat lust mij niet! Wat anderen mij boden Moest kleuren bij mijn eigen weef patroon. Ik keur en kies bij levenden en doden Bij dragers van een kruis en van een kroon. Dan, uit de veelheid van verkozen draden, Weef ik, nog aarz'lend soms, mijn levenskleed Al lijkt dit al een weg vol kronkelpaden Mij gaf het meer, dan ooit confectie deed. G. EEN VERVOLGVERHAAL Er is nog al wat reactie gekomen op het artikeltje van uw Victor over bovengenoemd onderwerp in het vorige W.F.-Nieuws. De briefschrijver M. D. Futselaar vertolkt wel de mening van verschillende mensen. Hij schrijft als volgt: „De schoen is zwaar, dat zijn we eens, maar nu het volgende. Zij die veel loop werk hebben, b.v. toezichthouders, hebben een ge voel of hun onderdanen (benen en voeten) met deze moordschoenen vermoord worden. De volksmond spreekt altijd van: bij Bart gaat en kan alles. Zoudt u dan voor ons geen lichtere schoenen kunnen beko men, Dat kan toch wel, Victor, dan geloof ik pas, dat de Chineesjes met lachende snuiten, zich ver dringen om zo een paar lichte veiligheidsschoenen." O, dat kan heel gemakkelijk volgens uw Victor, dat van die lichte schoentjes. Maar, denk er wel om, dat u dan 2 paar nodig heeft per jaar, terwijl u voor heen een jaar deed met deze zware schoenen. Deze schoenen zijn niet zo maar gemaakt, dat is wel tot en met uitgekiend, met röntgenfoto's door voetspecialisten, enz. Weet u wel lezer, dat u beter een hoge dan een lage schoen kunt dragen bij uw werk. De hoge geeft de voet steun. Bovendien, heeft u de echte tippelaars wel eens gezien en de bergbeklimmers? Zij hebben allen een stevige, hoge schoen. Dit is dus het antwoord op uw klachten. Een lichte schoen? Maar houdt u er dan rekening mee, dat uw schoenuitgaven bijna tweemaal zo hoog worden. Pas op, wij kennen de wereld en dus komen er dan allicht weer klachten, dat die schoenen zo slecht zijn omdat u er maar zo kort mee doet, dacht uw Victor. Op 14 januari 1959 werd in het houwdok (Z.de kiel gelegd voor houwnummer 761, het eerste schip van een serie van drie 33-000 tonners, die worden gebouwd voor de Shell. 13 NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 15