Laatste receptie: vrienden en zakenrelaties. Te pl.m. 3 uur stond de familie dan voor de laatste maal gereed om honderden handen te drukken, honderden malen te danken voor de belangstelling en niemand zal het verwonderen, dat enkele hunner tenslotte tekenen van vermoeidheid vertoonden. Maar moedig en opgewekt bleven alle familieleden hun plichten vervullen. Het gezelschap, dat zich nu langs de jubilaris bewoog was van een geheel andere samenstelling. Onder de honderden merkten wij op: Vice-admiraal b.d. H. C. W. Moorman, Staatssecretaris van Marine; de Secretaris-Generaal van Marine J. J. van Houten; Vice-admiraal H. H. L. Pröpper, Bevelhebber Zeestrijdkrachten; Vice-admiraal W. J. Kruys, Vlagofficier Ministerie van Marine; Generaal Majoor W. J. Reynierse, Directeur Materieel Luchtmacht; Schout-bij-Nacht L. Stam, Vlag officier Technische Dienst; Mr. J. W. Peek, Burgemeester van Schiedam; Mr. J. Heusdens, Bur gemeester van Vlaardingen en vele andere autoriteiten op allerlei gebied. Slechts twee sprekers hebben in korte toespraken woorden van waardering geuit. Ir. A. M. Schippers wist, dat de jubilaris niet op lange redevoeringen is gesteld, maar wilde toch eens in de gelegenheid te zijn u te huldigen." ,,Een man met een forse, maar warme handdruk, de man met het warme hart. Dat zijn eigenschap pen, die u zijn aangeboren. Wij zijn blij eindelijk eens in de gelegenheid te zijn u te huldigen. Daarna overhandigde de heer Schippers aan de jubilaris twee 18e-eeuwse zilveren kandelaars en een album waarin de 240 namen van de schenkers stonden vermeld. In het eveneens korte antwoord van de heer Van Daalen toonde deze zich bijzonder erkentelijk, 33 NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 35