UIT DE ONDERNEMINGSRAAD NIEUWS 36 In de op 25 maart 1959 gehouden vergadering van de Ondernemingsraad zijn o.a. de navolgende punten aan de orde geweest: Installatie lid H. de Lange De heer W. Sparreboom heeft als lid van de Onder nemingsraad bedankt en in zijn plaats is gekomen de heer H. de Lange. De heer de Lange vertegen woordigt groep F, t.w.: Timmerlieden, Scheepma kers, Zeilmakers en Metselaars. Mededelingen. Er is een vraag gesteld met betrekking tot de pen sionnering van een baas; deze baas heeft eind maart 1959 zijn werkzaamheden beëindigd. In verband met de vraag om verwarming op zater dagmiddag en zondag van de kleed- en waslokalen bij de Scheepsbouwloods zal worden nagegaan of het mogelijk is voor deze tijden tot een combinatie van kleed- en wasgelegenheid te geraken. Getracht zal worden vóór de komende winter een oplossing te vinden. Indertijd is een idee ingediend met betrekking tot rookafzuiging op nieuwbouwschepen. De me ning bestond, dat dit idee niet goed bekeken was. Een gesprek met betrokkene heeft geleid tot het indienen van een nieuw idee over rookafzuiging op reparatietankschepen. In verband met de aaneengesloten vakantie van 12 dagen zullen zij, die daarvoor in aanmerking willen komen, hun loon over de 2 betrokken weken vooruitbetaald krijgen. Zij moeten dit echter 8 da gen vóór aanvang van de vakantie aanvragen. In middels is een bekendmaking over deze zaak aan geplakt. Het voorstel om ook over 1958 het dividend vast te stellen op 13 is door commissarissen goed gekeurd. De winstuitkering aan het personeel zal dus ongeveer dezelfde zijn als over 1957. Het jaarverslag zal bij verschijnen aan de O.R.- leden worden uitgereikt en t.z.t. zal dan bespreking daarvan in een vergadering van de O.R. volgen. De culturele dagen voor de jongens van de Bedrijfs- school zullen dit jaar gespreid worden. Zij zullen worden benut voor bezoeken aan musea, tentoon stellingen enz. Voor de jongens uit het bedrijf zal wederom een 3-daagse bijeenkomst worden georganiseerd. Met ingang van 6 april 1959 is voor de verkoop van materialen een nieuwe regeling getroffen. De bekendmaking dienaangaande is indertijd op de gebruikelijke plaatsen aangeplakt. Op 26, 27 en 28 mei a.s. zal de Ondernemings raad weder een 3-daagse bijeenkomst in Oud-Leus- den houden. Het programma is in overleg met de Kleine Commissie van de Ondernemingsraad vast gesteld. Verlenging overwerkvergunningen. Bezwaar werd gemaakt tegen het grote aantal over uren, hetwelk over de laatste perioden belangrijk hoger is geweest dan werd overeengekomen. Verscheidene leden vinden het niet juist, dat er door de ene groep wordt overgewerkt, terwijl er voor de andere groep geen werk is. Het zou toch mogelijk moeten zijn dit wat beter in de hand te houden. Ook zou de Ondernemingsraad het op prijs stellen, indien er wat meer controle werd uit geoefend op de overuren, welke door onderaanne mers worden gemaakt. De voorzitter deelt mede, dat i.v.m. de verbou wing van de „Willem Ruys" nog al wat overuren gemaakt zijn en dat het inhalen van die uren niet helemaal „model" gegaan is. Het inhalen van over uren is een probleem, waaraan de grootst mogelijke aandacht moet worden geschonken. Spreker zal over deze punten graag wat meer zeg gen in de bijeenkomst te Oud-Leusden. De Ondernemingsraad begrijpt, dat overwerken dikwijls noodzakelijk is en gaat met het aanvragen van verlenging der vergunningen akkoord. Rondvraag. Op een vraag van één der leden deelt de voorzit ter mede, dat hij gaarne bereid is in de vergade ringen van de Ondernemingsraad iets te vertellen over diverse belangrijke karweien e.d. Verscheidene leden menen, dat er wat meer soe pelheid moet worden betracht bij het aanvragen van snipperdagen. Er zijn nl. mensen, die om aller lei redenen liever geen 12 aaneengesloten dagen vakantie hebben. Verder bestaat de indruk, dat de vakantieregeling door de ene chef soepeler wordt toegepast dan door de andere; daardoor maken de Ondernemingsraad leden nog al eens mede, dat er moeilijkheden ont staan. De voorzitter geeft in overweging bijzondere gevallen in de Ondernemingsraad ter sprake te brengen, opdat bekeken kan worden of van de regeling kan worden afgeweken. Wat het contact tussen de chefs en de Onderne mingsraadsleden betreft, zal het dikwijls goed zijn daarvoor de afdeling Personeelszaken in te scha kelen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 38