Wedstrijd in veilig werken NIEUWS 38 Jong gewend, oud gekend. Duizenden keren is door vele generaties dit spreekwoord al gebruikt en zij, die deze zegswijze hebben toegepast, weten, dat het waarheid is. Doet men het dan nog in het goede en juiste, dus in de dingen, die in het leven van waarde zijn, dan heeft men daar profijt van. „Door de onveiligheid in de wereld ontstaat heel veel leed. Vele ongevallen leiden tot schade aan het lichaam en een gezonde body is nog altijd heel wat waard. Daarvan moet ieder van ons zijn door drongen en daarom moeten wij ons zelf trainen in „veilig werken". Je moet dat zelf doen. Toen je jonger was, maakten anderen zich zorgen om je: thuis en in de school. Hier in déze school moet men het zelf doen. Hoe goed je leermeesters ook zijn en hoe zij ook altijd klaar staan om je te helpen: veiligheid moet je zelf en in samenwerking met je medeleerlingen betrachten." Met deze woorden sprak onze directeur ir. B. Wilton de scholieren toe, die zich op 10 april in de bedrijfs- schoolkantine hadden verzameld om daar te komen vernemen, hoe ook veilig werken gestimuleerd kan worden door middel van een edele wedstrijd. Ir. B. Wilton vergeleek deze wedstrijd met het voetbalspel. Slechts de doelpunten, die geheel vol gens de spelregels worden gemaakt, tellen en ko men op het scorebord. „Wij behoeven niet bang te zijn, dat zo'n veilig heidswedstrijd niet zal lukken in deze tijd, want in iedere generatie is teamgeest aanwezig. Men zegt nu wel eens woorden over de tegenwoordige jeugd, die min of meer misprijzend zijn, maar dat zei men ook in vroeger jaren van een vroegere jeugd. Deze wedstrijd gaat dus beginnen en dat wil zeg gen, dat 100 arbeidsdagen zonder ongeval met ar- beidsonderbreking de betrokken afdeling recht geven een vlag of wimpel op een bord te plaatsen. Zo'n bord hangt in elke werkplaats, 200 arbeids dagen zonder ongeval met arbeidsonderbreking worden feestelijk gevierd in de betreffende afde ling en 300 arbeidsdagen zonder ongeval met ar beidsonderbreking worden beloond met een „dagje- uit". Tenslotte heb ik nog een prettige mededeling: Be- metel bij jullie welbekend door de papieren, die dit instituut al of niet uitdeelt, geeft ook een premie aan de winnende afdeling." Na een dankwoord op rijm van één der scholieren ging het gezelschap naar de werkplaats, waar de onthulling van het befaamde bord zou plaats vinden. Ook de heren Sparreboom en Potuyt van onze Veiligheidsdienst waien aanwezig. Dankwoord op rijm van één der scholieren. Mag ik, geachte directeur en sprekend namens allen U danken voor hetgeen U zei inzake ongevallen. Wij nemen het van harte aan Dat veiligheid betrachten Steeds op de eerste plaats moet staan En altijd in gedachten. Onthulling van het „Ongevallenbord". SPREEKKOOR Voorbij is net maar 1 april De dag voor moppen tappen Maar hier zijn allen één van wil: Met veiligheid geen grappen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 40