Wie werkt dan onveilig?.... NIEUWS 40 Eti\ ro-rf. gnjjboon Crimineel Wat een tijd, wat een tijd. Wat een trammelant en tie relier zouden sommige mensen toch kunnen veroorzaken, wat een geluk hebben deze „rare snijbonen" toch. Je moet ze weliswaar zoe ken met een nachtpitje, maar ze zijn er dan toch maar. Moet u horen (lezen) wat uw veiligheidsinspecteur mij vertelde. Ik dacht toen: man wind je niet zo op, dat is veel te slecht voor uwes gezondheid. Maar ja, 't was dan ook wel bij de konijnen af. Wat was er dan wel gebeurd zult u vragen? Ergens op ons grote bedrijf vond een ongeluk plaats, gelukkig zonder lichamelijk letsel. Wel materiële schade, maar dat tellen die „rare snijbonen" dan maar niet eens. „Ze" hadden weer geluk gehad. Een strop was gebroken door o\erbelasting. Dat op zichzelf is al erg, want het is nergens voor no dig; alle soorten en maten zijn in de magazijnen aanwezig. En wan neer iemand het wèl meent met de veiligheid en hij twijfelt of zo'n „ding" wel sterk genoeg zal zijn, dan neemt hij doodeenvoudig een zwaardere strop en klaar is Kees. „Nee", zei zo'n „rare snijboon" in het openbaar nog wel: „Zo'n strop waarop staat W.B. 5 ton, daar ke-je-rustig- zes a zeven ton in hangen, dat doene me wel meer." Dergelijke taal is natuurlijk voor een veilig heidsinspecteur om uit je vel te springen, dat begrijp ik wel. Temeer daar er al zoveel aan voorlichting is gedaan op dit gebied. Elke W.F.- medewerker heeft in zijn W.F.-krant o.a. een tabel ontvangen, waarop men nauwkeurig kan aflezen, welke strop of sluiting men dient te gebruiken voor het hijsen van een last, bovendien hangen deze ta bellen in vergrote vorm op diverse plaatsen in het bedrijf. Al was het m'n laatste gulden, ik zou deze er aan spenderen, om daarmee de dokter te consulteren om toch weer van „rare snijboon" normaal mens te worden, dacht uw Victor DOET U NOG AAN DE VERKEERSVEILIGHEID? Hè nee, als ik hierover ga schrijven, moeten som mige mensen niet weer anonieme pamfletten naar mij sturen. Kom dan liever praten of schrijf een ingezonden mededeling, de redactie van ons W.F. Nieuws is altijd bereid goede copij op te nemen. Zo, dat zijn we kwijt Nu de noodzaak van een intensieve strijd tegen de verkeersongevallen. Cijfers gevens de meest schrille belichting van de feiten zoals deze zich aan ons voordoen, daarom geven wij u er een aantal over de laatste jaren aantal aantal jaar totaal doden gewonden 1935 43.043 763 14.138 1949 54.137 910 16.951 1951 74.703 1.134 22.159 1953 86.778 1.390 26.945

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 42