BRIEF UIT HEIDEBAD NIEUWS 42 Sinds de zomer van 1958 is er iets veranderd in de vertrouwde omgeving van ons vakantiecentrum. De gele bussen van Dijkstra, die de verbinding van Elburg met Nunspeet onderhielden, zijn n.l. uit het landschap verdwenen, om plaats te maken voor de groene carrosserie van de VAD, de enor me, aan de Spoorwegen gelieerde maatschappij, die de diensten van alle kleine ondernemingen heeft overgenomen. Maar ook al kijken wij de moderne en volmaakt uitgeruste wagens van de VAD na, met iets van weemoed om de oude, ver trouwde DAB-jes, de gasten van ons vakantie- centrum hebben belang bij deze verandering. De lijn van Epe naar Nunspeet zal worden door getrokken naar Harderwijk, die van Elburg naar Epe loopt door tot Apeldoorn en de zomerdienst zal belangrijk worden uitgebreid. Toch hebben wij niet helemaal van de firma Dijkstra afscheid ge nomen, want de bussen blijven rijden in het tour- bedrijf. Voor onze kleine uitstapjes zal Dijkstra ook de komende vakantiemaanden nog dikwijls worden ingeschakeld. Nieuw voor Epe is een trein met twee wagons, niet getrokken door een locomotief, maar door twee „gemotoriseerde ossen", welke trein zal rijden van het dorp Epe, naar de uitspanning „De Ossenstal" in het Eperholt. Om onze gasten van deze noviteit te laten genieten, zullen deze „ossewagens" iedere zondagmiddag een rechtstreekse verbinding onder houden met ons vakantiecentrum. De trein loopt dan op deze middag alleen voor de gasten van Heidebad over de Ericaweg (lang ons tentenkamp) over de Oost Ravenweg, dwars door de prachtige bossen naar het restaurant en terug. De wagons zijn overdekt, maar aan de zijkanten open, want deskundigen voorspellen een prachtige zomer. Veel zon, heerlijk warm weer en alleen 's nachts zo nu en dan een beetje regen. De wilde zwijnen. In de bossen van de wilde zwijnen is het gedurende de wintermaanden erg rustig geweest. Met uitzon dering van de boswachter is er geen mens ge signaleerd, met als gevolg een uitgeslapen kudde, zwaar en vet, fel gebeten op eenzame wandelaars en nietsvermoedende fietsers. Maar aan de zo meravond-excursies kunt u onbezorgd deelnemen. Na een spannende tocht, achtervolgd door tien tallen woedende zwijnen, lever ik u heelhuids af, enkele angstdruppels armer, maar een prachtige er varing rijker. In het Tongerense bos (een toegangskaart a 0,15 is nog steeds verplicht) is veel veranderd. Eike- en beukebomen worden gekapt wanneer zij ongeveer honderd jaar oud zijn, sparre- en dennebomen zijn kaprijp, wanneer zij zestig lentes tellen en deze laatste leeftijd is door heel wat naaldhout bereikt. Duizen den bomen zijn dan ook geveld en vooral in de omgeving van de Tongerense berg kunt u daardoor genieten van onverwachte vergezichten; vroege va kantiegasten bovendien van het romantisch bos bouwbedrijf. Honderden stammen worden dagelijks geschild en gezaagd om vervolgens, gesorteerd naar lengte en dikte, te wachten op transport. De Bonte Avonden. Behalve talrijke excursies en een middagbustocht naar de koekstad Deventer (dit jaar nu eens niet naar het Uddelermeer) zijn „de avonden" reeds ge organiseerd. Klaverjasconcours, toneel-, film-, spel en dansavonden staan op het programma en ook een avond in de muziekzaal van kasteel Vosbergen, met een causerie over Rome en Griekenland, waar bij ik evenals in 1957 over Spanje zal voor dragen uit eigen werk. Maar de Bonte Avond op vrijdag, verzorgd door de gasten zelf, zal heel wat zorgen geven. Laten we daarom, met het oog op de droge en dus niet-natte zomer eens spontaan „ja" zeggen en iets instuderen. Als ieder van u aan één kleine bijdrage werkt (muzikaal of voor dracht) kunnen we de Bonte Avonden veranderen in een Bonte Nacht, voortdurend tot de volgende morgen, sluitend als de bussen klaar staan voor vertrek. Voor dit nummer van het W.F.-Nieuws schreef ik het volgende lied, voor te dragen met een hoffelijk gebaar aan het adres van de zeemansvrouwen van de Lloyd. Voor de vrijdagavonden zal ik een serie van deze teksten schrijven, hopend hiermee nog meer bij te dragen tot het volledig slagen van uw komende vakantie. DAG JAN. In onze tuin bloeien al weer seringen; Je kunt ze ruiken, als 'k de ramen openzet; Die kreeg ik van je, toen we trouwen gingen, Toen zei je: „hiero meid... dit is je bruidsbouquet!" En toen je, vlak daarna, weer weg moest, om te varen, En het in huis opeens zo stil werd en zo leeg, Toen dacht ik: „dit bouquet zal ik altijd bewaren, Het zijn de eerste bloemen, die ik van je kreeg...!" Dag Jan, 'k Hou zo van je, Zit j'in Spanje, In Port Said of in Madras Jij vindt zoiets overdreven, Maar toch wou ik, dat ik even, Dat ik even bij je was.... Ze zeggen wel, dat zeemansvrouwen wennen Aan het alleen-zijn van soms meer dan drie-kwart jaar, Dat dacht ik vroeger ook toen ik je leerde kennen Maar 'k weet nou beter Jan. 'tls helemaal niet waar. Als ik ga eten, wil ik voor ons tweeën dekken, Als ik de was moet doen, dan denk ik elke keer:

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 44