Geen dopen of te waterlaten Geen hoogtijdag op de fabriek Of in zeer opgewekte maten Brengt Wiltons Harmonie muziek Nu slaan de pauken en de trommen Een lange roffel U ter eer Men hoort de zware bassen brommen Crescendo! Forto! Keer op keer. Uit alle instrumenten rijzen De klanken tot Fortissimo En eindigt op zinvolle wijze: In jubelend: Unisono. Afdeling Harmonie De dirigent aanschouwt zijn schare En geeft de juiste toon hun aan Dan - zonder ooit zichzelf te sparen - Geeft hij het tempo duid'lijk aan. Zijn blik gaat soms naar de tenoren Daar rijst het baritongeluid Straks komt de bassenklank naar voren Of stijgt een solo helder uit. Maar altijd brengen zij de klanken Zoals de partituur vermeldt Men kan die dirigent slechts danken Die daaraan d'hoogste eisen stelt. Afdeling Mannenzang 't Is zo eenvoudig zal men zeggen Er komt geen kennis aan te pas Men moet de sim in 't water leggen En slingert brasems in het gras Maar hij, die hengelt voor ons allen In 's levens grote vispartij Moet „Goudvis" halen op de wallen. Hem wensen wij veel vangst daarbij En zit de buit dan in de kanis Dan eren wij de hengelaar Die door zijn vangst verschafte: Panis Aan heel de grote Wiltonschaar. Afdeling Hengelsport Volmaakte kennis blijft een vrome En altijd onvervulde wens Toch mag men niet zijn tijd verdromen Maar inzicht brengen aan de mens Via de midd'len ons gegeven Door film, toneel, muziek en woord En wetend, dat in 't korte leven Daarbij ontspanning ook behoort. Dit alles is ons doel en streven Wij nemen graag een voorbeeld aan Van hen, die door een nuttig leven En door hun kunde vooraan staan. Afdeling O. en A. Met kaarten kan men klaverjassen Maar ook het leven is soms spel Waar men moet vragen of moet passen U kent die situaties wel Als aan het eind van 't spel de slagen Bewijzen hoe er werd gespeeld Dan moet men d' uitkomst kunnen dragen: De kaart zat eenmaal zó verdeeld. Maar ondanks goede of slechte spellen Gij hebt gespeeld met durf en moed Er blijkt bij totaal punten tellen Gij speelde Uw partij zeer goed. Afdeling Klaverjas NIEUWS De loupe erbij, 't pincet in handen Zo is de kenner daar op zoek Hij keurt dan jaartal, druk en tanden: De waardevolle gaat in 't boek. De waarde is omhooggevlogen Het staat in de catalogus Hij schat de zegel met de ogen En peinzend zegt hij dan aldus: ,,Wat weinig voorkomt op de aarde Wat zeldzaam is, maar gaaf en echt Heeft ongekende, hoge waarde." Hij heeft Uw beeld in 't boek gelegd. Afdeling Philatelie 46 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 48