D I. /e heer C. J. A. van Daalen, geboren 11 april 1895, stamt uit een gezin met negen kinderen (6 meisjes en 3 jongens), die allen nog in leven zijn. Hij was het tweede kind en de oudste zoon. Zijn vader, die werkzaam was bij de Ned. Spoorwegen, moest zijn werk reeds lang voor de pensioengerech tigde leeftijd beëindigen, omdat hij werd afgekeurd. Hij was een energieke figuur, die niet bij de pakken ging neerzitten, doch zich spoedig op andere wijze verdienstelijk wist te maken. Als gelovig mens had hij een groot aandeel in het Hervormd Kerkelijk leven op Feijenoord en reeds op jonge leeftijd diende hij de Hervormde Gemeente Feijenoord als Kerkvoogd. Later werd hij tot administrateur benoemd en toen hij op 80-jarige leeftijd kwam te over lijden, had hij de functie van Kerkvoogd 40 jaar vervuld. Hij was een krach tige persoonlijkheid met grote gaven van hoofd en hart, een toegewijd wer ker met grote kennis van zaken. Een man met een scherpe geest en trouw. Op 14-jarige leeftijd trad de heer C. J. A. van Daalen, die aardig kon tekenen en dus, zoals toen gebruikelijk, door zijn vader naar de tekenschool was ge stuurd, in dienst van Wilton's Machinefabriek en Scheepswerf, waar hij als leerling-tekenaar op de tekenkamer, afdeling Werktuigbouw, werd tewerk gesteld. De beginperiode was erg moeilijk en het zag er voor de jonge Van Daalen somber uit toen hij na twee jaar ziek werd en gedurende een jaar zijn werkzaamheden niet kon verrichten. Hij had echter geleerd wat aanpak ken was en toen hij zijn werkzaamheden weder begon, behoorde hij al vrij spoedig tot de mensen op wie de aandacht viel en kon hem steeds belangrijker werk worden opgedragen. Er was in die tijd veel werk, dat dikwijls door weinig mensen moest worden verricht en het was dan ook geen uitzondering als er nachten werd doorgewerkt. We denken hierbij aan de bouw in 1913 van de baggermolens „Willis 1 t/m 7, die zö gebouwd moesten worden, dat ze in delen verzonden konden worden naar het toenmalige Nederlands- Oost-Indië, bestemming Tandjong-Priok. In datzelfde jaar moest hij onder leiding van de heer P. W. van Gent zijn eerste buitenlandse reis maken. Ge wapend met een in die jaren gebruikelijke grote witte meetlat toog hij naar Emden om opmetingen te doen voor het plaatsen van nieuw te bouwen ketels. Toen vaak schepen aan de werf kwamen om tot „oliestook omgebouwd te worden, heeft de heer Van Daalen dit onderwerp grondig bestudeerd en hij werd spoedig de specialist op dit gebied. Dit was het begin van zijn contact met de reparatie-afdeling, want men vroeg naar hem om aan boord toezicht te houden op de inbouw. Hij heeft zeer ijverig gestudeerd, nam lessen bij ingenieurs van de werf, stu deerde moderne talen en het bleef niet uit of zijn werk werd gewaardeerd, niet alleen door zijn directe chef, doch ook door de directie. NIEUWS 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 4