De eerste boot, waarbij hij zelfstandig de werkzaamheden leidde, was het s.s. Ceram in 1919. In 1920 werd de aandacht op hem gevestigd door de ombouw van het s.s. India. De kolenketels moesten veranderd worden in oliestook, iets nieuws voor die tijd. Zelfstandig maakte hij de tekeningen voor dit dubbelschroef schip met haar 3 grote ketels en 2 donkies. Zijn talenkennis, gepaard aan zijn goed technisch inzicht, maakte dat hij meer en meer door de reparatie-afdeling aangezocht werd om toezicht bij inbouw te houden en tenslotte verliet hij voor goed de tekenkamer; hij behoorde spoe dig tot de beste reparatie-assistenten. In die functie kreeg hij o.a. de supervisie over de aanbouw van het s.s. Liberty Glo. Dit schip was in tweeën gebroken en kreeg een nieuw voorschip. Een ander groot karwei kwam in 1922. Het s.s. Laconia kon door staking op de Engelse werven niet voltooid worden. Het kwam naar Rotterdam en werd onder zijn leiding afgebouwd. Vaak werd hij naar het buitenland afgevaardigd voor het opnemen van werk, tot de grootste karweien toe en hier dient o.a. gememoreerd te worden de recordreparatie van het grote Franse turbine-schip, de „Paris"; een grote reparatie in de kortst mogelijke tijd, waar Wilton veel eer mede inlegde en daardoor internationaal van zich deed spreken. Toen de chef van de afdeling reparatie de dienst van Wilton verliet, sprak het welhaast vanzelf, dat de heer Van Daalen in december 1926 tot diens op volger werd benoemd en in deze functie heeft hij steeds blijk gegeven de juiste man op de juiste plaats te zijn. Klanten, collega s en ondergeschikten, die hem hebben leren kennen, weten wat men aan hem heeft. Hij bezit de eigenschap om de vraagstukken, die zich in een reparatiebedrijf voordoen, zowel op het gebied van scheepsbouw als van werktuigbouw, direct te doorzien en te weten hoe zij aangepakt moeten worden. Men kan op zijn inzicht en woord vertrouwen; eigenschappen die, door een ieder met wie de heer Van Daalen in aanraking komt, worden erkend en ge waardeerd. Op 1 juli 1949 werd de heer Van Daalen tot Directeur benoemd. Een zeer eervolle functie, die hij heeft bereikt door hard werken. Onder zijn leiding zijn vele uitbreidingen en vernieuwingen op de werf tot stand gekomen. En kele belangrijke daarvan zijn o.a. de nieuwe machinefabrieken en de dokken 6 en 7. Moge de heer Van Daalen nog vele jaren zijn grote gaven en kennis van zaken aan de onderneming wijden. 3 NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 5