T. T.S. Caltex te water Orgaan van en voor het personeel van Wilton-Fijenoord Schiedam 1 NIEUWS Het is negenentwintig mei, elf uur en dertig minu ten. Het moment, waarop de 32000 tonner „Caltex Amsterdam" volgens de officiële planning de hel ling moet verlaten. Als altijd is er spanning op de tribune, maar ook bij de honderden belangstellen den, die zich aan beide zijden van de helling heb ben opgesteld. De aan de stapelloop voorafgaande doopplech tigheid wordt verricht door mevrouw M. B. Diemer Kool - de Bloeme en na het verwijderen van de laatste beletselen wordt het geplande moment wer kelijkheid: de „Caltex Amsterdam" verlaat, eerst langzaam, maar tenslotte met een 20-kilometervaart per uur de helling en begint zijn eerste korte reis. De bekende geluiden klinken over de werf: geloei van sirenes en fluiten en de muziek van de Har monie W.F. Het altijd weer boeiende schouwspel is voorbij en de sleepboten grijpen haar prooi beet. In tegenstelling met andere schepen, die hier te water gingen was de „Caltex Amsterdam" reeds van een schoorsteen voorzien en was een groot gedeelte van het schip geverfd. Voor het oog dus een fleuriger schouwspel dan bij andere gelegen heden. In de gezellige kantine van dokkantoor Oost sprak onze direkteur, de heer ir. J. E. Woltjer, de na volgende rede uit: Excellentie, dames en heren, Aan mij valt de eer te beurt u allen namens de directie van Wilton-Fijenoord welkom te heten. In de eerste plaats ons hartelijk welkom aan de doop- ster, mevrouw Diemer Kool, die vandaag de „Caltex Amsterdam" heeft willen dopen. Ik mag aan het einde van mijn toespraak hier nog wel op terugkomen en zonder dat ik enigszins volledig wil of kan zijn, mag ik toch bijzonder welkom heten de directie van de N.P.T.M. en de directie van de Maatschappij tot Financiering van Bedrijfs panden, onze opdrachtgevers en allen die verbon den aan een van deze maatschappijen hier aanwezig zijn om van hun belangstelling voor dit in het leven van het schip altijd zo belangrijke moment blijk te geven. Dat u, heer Burgemeester van de gemeente Amsterdam, vandaag naar onze werf, u als oud commissaris van onze maatschappij zo goed bekend, hebt willen komen, stemt niet alleen mijn collega's en mijzelf, doch ook onze hier aanwezige com missarissen tot grote vreugde. Ook danken wij de Burgemeesters van Schiedam en Vlaardingen (de burgemeester van Rotterdam was helaas op het laatste moment verhinderd) zeer dat zij hier aan wezig hebben willen zijn om hun collega van Amsterdam te begroeten. Een welkom ook aan alle autoriteiten van de ha-

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 3