Diploma-uitreiking BRANDERS-BIJSCHOLING culturele dagen 1959 NIEUWS 10 u Op dinsdag, 30 juni j.l., werd in de kantine van de Bedrijfsschool het diploma uitgereikt aan de deelne mers van de Branders-bijscholing. Hiermede werd het cursusjaar afgesloten, waarin o.a. driemaal een Branders-bijscholing plaatsvond. De 18 geslaagden waren werknemers uit de Scheeps bouw Nb., Branders- en Boorders afdeling, die resp. het snijden/vloeien en nagelspuiten hadden geleerd. De heer Valk opende de bijeenkomst en heette in het bijzonder de bedrijfsleiding, bazen en de verte genwoordigers van de ondernemingsraad welkom. Hierna werd het woord gegeven aan de heer Akker man. De heer Akkerman sprak zijn waardering uit over het feit, dat hier werknemers van W.F. bijeen waren, die zich verder hebben willen bekwamen zonder het oogmerk er direct financieel beter van te worden. Jammer vond hij het echter dat er slechts 18 mensen zaten in plaats van enige duizenden. Spreker wees op het feit dat wanneer Nederland, dat arm aan grondstoffen is, wil blijven meetellen al industrie-staat, men mensen met grote vakbekwaam heid nodig heeft. Hierna reikte de heer Akkerman op prettige en gees tige wijze de diploma's uit en hij had voor iedere cur sist een toepasselijk woord. Als vertegenwoordiger van de bazen sprak hierop de heer v. d. Boogert, die in het kort doel en belang van deze cursussen uiteenzette. Behalve het persoon lijk belang is met deze bijscholing vanzelfsprekend het bedrijf gediend. Juist in deze tijd is het van be lang dat een ieder er naar streeft zo intensief en effi ciënt mogelijk te werken. Vervolgens feliciteerde de heer Blommers namens de ondernemingsraad de cursisten met het behaalde re sultaat. Als werknemers van W.F. moesten zij echter niet vergeten dat de directie hen daartoe in de gele genheid heeft gesteld. Belangrijk vond hij ook dat nu „met elkaar" iets bereikt was. Hij eindigde met de hoop uit te spreken dat er nog vele cursussen mo gen volgen. Als laatste sprak de heer Valk zijn waardering uit over de wijze waarop de instructeurs, de heren Van Vliet en Noordzij hun leerlingen geïnstrueerd heb ben en de heer Meijer steeds gezorgd heeft voor ma teriaal en gereedschap. Daar deze avond het einde betekende van het cursus jaar overhandigde hij de instructeurs een stoffelijk blijk van waardering. Tot slot dankte de heer Valk de heer Van de Graaf voor het enthousiasme waarmee hij dit jaar weer het werk voor de afdeling scholing gedaan heeft. Na het gebruikelijke kopje koffie werd de bijeen komst gesloten met enerverende films over sport en sportverdwazing. Afd. Scholing Zes en dertig jongeren uit ons bedrijf hebben zich van 20 t/m 23 mei on der de meest ideale weersomstandig heden uitstekend vermaakt in en om het Vacantie Centrum ..De Klinkaert" te Drunen. Drunen is een van die typische Lang- straat-dorpen tussen Waalwijk en 's-Hertogenbosch. Hoewel de onmiddel lijke omgeving van het dorp vlak is, treft men even zuidwaarts gaande over het Afwateringskanaal er de ruige wijdte aan van de Drunense duinen die met hun indrukwekkende uitge strektheid doorlopen tot Kaatsheuvel, en Loon op Zand. Het hoofdgebouw van het Vacantie Centrum „De Klinkaert' met zijn mo derne kleuren en harmonisch lijnen spel doet het wonderlijk goed in dit karakteristieke Brabantse landschap.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 12