voortkomen. Onder de pl.m. 200 voetballers, die hier hebben ge streden zitten vele goede krachten en die kunnen wij best gebruiken in onze afdeling", aldus de heer Riemeyer in dit korte gesprek. Er is over het algemeen spor tief gestreden in deze compe titie. Er waren harde, maar faire wedstrijden bij. Eén wed strijduitslag is waard om vermeld te worden. Bootpersoneel tegen Machinefabriek 0-15. Dit was het hoogste score-cijfer. Op 8 juli was het zover, dat de twee winnende elftallen uit de halve eindstrijd de laatste ronde moesten spelen. Dat waren de IJzerwerkers Rotterdam tegen de Lassers. Langs het veld hadden vele, zowel vrouwelijke als mannelijke sup porters zich opgesteld om toch vooral te kunnen genieten van de a.s. overwinning van hun favorie ten. Vanzelfsprekend was de Rot terdamse werf uitermate sterk ver tegenwoordigd; de Rotterdamse ploeg is nl. al 3 maal als over winnaar uit de voorgaande compe tities tevoorschijn gekomen en alles wees erop, dat dit weer het geval zou zijn. Speculaties op een kleine zege voor de lassers werden door de enthousiaste Rotterdamse suppor- tersploeg unaniem van de hand gewezen en uw verslaggever moest min of meer overhaast de benen nemen, toen ook hij in die richting enige vermoedens uitsprak. Hautaine blikken en superieure minachting van Rotterdamse kant deden hem snel de vlucht ne men naar de „andere kant". De wedstrijd was hard maar fair en de scheidsrechter, de heer M. van Veen, deed zijn plicht als rechtvaardige beslisser in moeilijke gevallen. Stand bij de rust 0-0. Na hervatting zakte het felle spel uiteindelijk iets af - het was im mers zo warm - en doelpunten ble ven uit. De einduitslag was 0 - 0 en verlenging door strafschoppen moest tot resultaat leiden. Het was tenslotte het Rotterdamse IJzerwerkerselftal, dat wederom zegevierend uit de strijd kwam. Gefeliciteerd taaie Rotterdammers! De competitie 1959 was ten einde. In de drie groepen A, B en C wa ren kampioen geworden: Afdeling A: IJzerwerkers Rotterdam, Afde ling B: Kantoor en Afdeling C: Lassers. De eindwedstrijd - hierboven in het kort beschreven - was een waardig slot van 18 avonden spor tieve strijd tussen vele van onze jonge bedrijfsgenoten, gespeeld on der uitzonderlijk goede weersom standigheden. Ir. J. E. Woltjer had gaarne de taak op zich genomen om aan de drie afdelingskampioenen en aan de eindkampioen de prijzen uit te rei ken. In een korte toespraak drukte hij zijn bewondering uit voor de spelers, die ook bij het zeer warme weer tot zulke goede spelprestaties wisten te komen. „Ik heb bijzonder genoten van deze wedstrijden door het goede spel en de goede sfeer. Een enkel ongelukje, een enkel onsportief op treden kan overal gebeuren, maar het was een prettige bedrijfscompe- titie. Dat ook het kantoor-elftal tot de drie kampioenen behoort is wel een bijzondere prestatie en een extra applaus waard. Deze mensen, die op de dag altijd bin nen zitten, slaan geen slecht figuur tegenover hun bedrijfsgenoten." Daarna reikte spreker aan de taaie en strijdlustige captain van het Rotterdamse elftal - de heer J. Visser - voor de 4e maal de grote wisselbeker uit en aan de drie eer der genoemde afdelingen de be kers voor het afdelingskampioen schap. De heer Woltjer dankte de K.N.V.B. voor haar medewer king door het beschikbaarstellen van acht scheidsrechters en hij ver zocht de scheidsrechter van de eindwedstrijd zijn dank over te brengen aan diens collega's. Een geschenk voor ieder van hen was er natuurlijk ook bij. Ook de vier commissieleden, die de organisatie van dit voetbalfes tijn op zich hadden genomen en daarvoor vele avonden in touw waren geweest, kregen èn dank woorden èn een verrassing. „En ook voor uw dames geef ik u iets mee om de huiselijke vrede weer te herstellen, die misschien wel eens verstoord zou kunnen zijn, omdat u zoveel avonden hier op dit sportterrein „moest zijn"," verklaarde de heer Woltjer. De Voetbalcompetitie 1959 is ten einde en ook wij hopen, dat voor de afdeling Voetbal deze sportge beurtenis een grote toeloop van nieuwe leden tengevolge zal heb ben. Veel succes, heren NIEUWS 16 O

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 18