li ^nWrdeHjkl^1 punt EEN... WERK VEILIG THUIS y VERKEER II BEDRIJF De vlag: „Punt één Veiligheid" (F pTO* in heh in hef 5 NIEUWS Natuurlijk hebt u allen de vlag zien wapperen op ons bedrijf bij de in- en uitgangen Oost en West. Vlaggen kunnen veel betekenen en veel uitbeelden. Deze vlag wil het streven naar steeds grotere veiligheid in de Nederlandse industrie symboliseren. Het veiligheidsinstituut te Amsterdam, waarvan dan ook het verstrekken van deze vlaggen is uitgegaan, wil al deze krach ten in Nederland bundelen. Bij het komen naar en gaan van uw werk, zult u altijd weer met deze vlag, dus met de veiligheidsgedachte, worden geconfronteerd. U zult zich dan steeds realiseren waar het hier om gaat. Het gaat n.l. om ons en onze gezinnen te behoeden voor veel ellende en narigheid, zowel binnen als buiten het bedrijf. Steeds moeten wij op onze hoede zijn. „Punt één Veiligheid", zie het embleem in de groene vlag. Het is een opdracht aan ons om steeds zo veilig mogelijk te werken. Wij hopen van ganser harte dat er geen dodelijk ongeval zal plaats vinden, doch mocht dit onverhoopt zo zijn, dan worden de vlaggen enkele dagen halfstok gehesen als rouwbetoon voor het verlies van één onzer medewerkers. Er wordt dan onder uw aller aandacht ge bracht, dat er tóch nog weer een onvolkomenheid was bij het veilig werken. Hoog de veiligheid!" „Punt één veiligheid!" All-181 (veiligheids) werk. Een goede vakman is een vei lige werker. Wien de schoen past, trekke hem aan. Nou en de knaap die deze slijpschijf naar de „rasmedê" hielp, had op die manier bijna zelf moord gepleegd. Hij heeft ditmaal nog geluk gehad en kan zich felici teren. Toch kun je beter geen risico's nemen. Goed gereedschap is het halve (veiligheids) werk, wees er dus zuinig op.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 7