Woonaall i veiligheid veiligheidJ 10 Toen ik mijn maandelijks gesprek had met uw veiligheidsinspecteur „schotelde" hij mij het volgende voor: Een medewerker was aan het hakken aan een dekhoek- staal. Op een gegeven moment vloog er een stuk metaal af dat het glas van zijn veiligheidsbril trof. Het glas van de bril ging stuk, het kwam dus nog al aan. Maar... het oog van getroffene mankeerde niets. Door het dragen van de veilig heidsbril is deze knaap er zo goed afgekomen. Daarom hebben wij hem ge feliciteerd. Het volgende geval ging zo: Een medewerker was bezig met sloopwerkzaam heden. Terwijl hij daarmee doende was, kreeg hij een zodanig zwaar voorwerp tegen het glas van zijn veiligheidsbril, dat het geheel stuk sprong. Wat denkt u, dat er gebeurd zou zijn, indien de man geen bril had gedragen? Geval nummer drie speelde zich als volgt af: Gemakshalve noemen wij deze mijnheer maar Janse, de bekende Janse, u kent hem toch? Janse was op een zeer wankele fundatie bezig een werkstuk van circa twee en een halve ton te „begaf felen", toen de fundatie het begaf en het twee en halve tons werkstuk op zijn schoen met stalen neus zakte. Oei lezer, u dacht dat is een bloedworstgeval. Nee, de tenen kwamen vrijwel ongeschonden uit de schoen te voorschijn. Die schoenen zijn toch wel „moorddadig", vindt u niet? Maar nu de andere kant van de medaille. Ook een Janse, die kreeg een spetter heet metaal in zijn nek. Dit kwam omdat hij zich niet beschermd had. „Die dingen zijn zo zwaar", zegt men dan, waarmee de beschermingsartikelen bedoeld worden. Een ander kreeg een stuk ijzer op de schouder. Het is best afgelopen want, wanneer het op zijn „dakpan" was terechtgekomen, was het er vast door gegaan. De schedel is maar een drie a vier millimeter dik, wist u dat? Tegen de twee laatste heren zeg ik: „Ga heen en zondig niet meer". Voor de eerste drie gevallen, een hoera'tje voor het dragen van de persoonlijke beschuttingsmiddelen, dacht uw Victor. WIJ BLIJVEN VOORRANG VRAGEN VOOR VEILIGHEID! „O", zegt u misschien wel, „dat doen wij allang zo, veiligheid is bij ons altijd punt 1". Goed, dat is dan prima, maar er zijn toch altijd nog een aantal lauwen, die er niet heet of koud onder worden. Om deze lieden gaat het, die willen wij er ook zo graag bij betrekken. Wij blijven verkondigen, dat elk bedrijf of elke afdeling waar de veiligheid niet voldoende in acht wordt genomen ook economisch niet bevredigend kan werken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 12