Wanneer is een boek mooi? Tf, RK VERZORGD DOOR HET KINDERBLAD „KRIS KRAS'' TE AMSTERDAM door D. L. Daalder NIEUWS 14 'ALtma^0 Beste Kinderen, Als jullie dit nummer lezen, is het al weer Kinderboekenweek. Dit jaar wordt de 5e Kinderboekenweek van 28 oktober tot 4 november gehouden. Gaan jullie bij de boekhandel in je stad of dorp kijken? Hij heeft vast zijn etalage vol met mooie kinderboeken en als je van je spaarcenten een boek kunt kopen ter waarde van f 2.50, dan krijg je een leuke bouwplaat cadeau. Je begrijpt nu ook waarom wij deze keer in de Kinderboot zoveel over boeken geschreven hebben. Kris Kras vraagt mij, of ik over dit onderwerp wat wil schrijven. Natuurlijk heb ik „ja" gezegd wie durft Kris Kras iets weigeren? maar ik vind het allesbehalve ge makkelijk, een antwoord te geven. Jullie, die dit lezen, zijn jong en mijn haren zijn grijs. En het zou kunnen gebeuren, dat jullie heel an dere dingen mooi vinden dan ik. Daarom heb ik dit gedaan: ik heb aan het hoofd van een school ge vraagd: „Wilt u de kinderen uit de derde, vierde, vijfde en zesde klas eens op laten schrijven, wanneer ze een boek mooi vinden?" Dat is ge beurd en ik zal jullie vertellen, hoe die kinderen er over denken. Over één punt zijn ze het allemaal met elkaar eens; jongens èn meisjes. Een boek moet spannend zijn. Dat zeggen ze in alle klassen. En een groot deel van de kinderen zegt ook: Een boek moet leuk zijn; je moet er om kunnen lachen. In de derde klas zeggen ze niet veel anders dan deze twee dingen. Hoogstens vertellen ze er nog bij, wat ze boeiend of grappig vonden: 't moet gaan over wilde beesten of over treinen, er moet een heks in voorkomen of een geheimzinnige grot, een paar noemen Indianen of de reddingboot, maar daar blijft het bij. Ik schrijf een paar getuige nissen uit die klas voor jullie over. ,,De reddingboot komt, zo heet het. Ik vond het zo mooi, omdat er een Zweeds schip in voorkomt, dat op de Haakse gronden strandde en er kwam ook in voor, dat er twee man nen met een sloep wegdreven en ook, dat de kok tegen het fornuis smakte." ,,lk vind Buffalo Bill het mooist.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 16