NIEUWS 2 de lasser gezicht op voordek (brug enz.) de brander maakt vuurwerk Toen deze zaken „rond" waren, verscheen de heer Mooij en de tocht kon beginnen. Daar uw verslaggever na de vorige wandeling niet meer aan boord was geweest, was de hernieuwde kennis making bepaald een verassing. Het stadium van het grote sloopwerk is men te boven en dit valt ook duidelijk waar te nemen. Overal wordt gebouwd en hier en daar is zelfs de schilder al klaar: prachtig afgelakte schotten bewijzen het. Als daaraan geen beschadigingen plaatsvinden tijdens de werkzaamheden, dan zal de gehele afdeling schilders met haar toezichthoudend personeel vast geen lelijke woorden gebruiken. Waar tijdens het vorige bezoek in grote, holle ruimten een pril begin viel te constateren, o.a. het uitzetten van hutten, zijn er nu in sectie 44 al verscheidene in een vergevorderd stadium. Onder een beschermende kar- tonlaag is de prachtige houten beschieting te zien. Hier en daar is men al tot het begin van meubilering gena derd, o.a. zagen wij kapmeubels in aanbouw. Op geraffineerde wijze heeft men in het binnenwerk gebruik gemaakt van doorschijnend licht. Het midden vak nl. wordt van de onderzijde uit verlicht en dit geeft een alleraardigst effect. In de toiletten wordt er op gewezen hoe nauwkeurig aan- en afvoer moet worden gemonteerd om een pre- ciese aansluiting te verkrijgen. In sectie 28 is ook de voortgang duidelijk te zien; hos pitaal en bemanningshutten zijn sinds het vorige be zoek ontstaan, waar destijds de sloper nog bezig was. Hier was het waar reeds enkele wanden volkomen klaar zijn opgeleverd door de afdeling schilders. En zo groeit de „Victoria" tot een normaal schip. Alles gaat volgens een vast schema, zowel bij de machine bouw als bij de scheepsbouw. Voor de leek valt die vaste lijn moeilijk waar te nemen. Er zijn nog teveel plaatsen, waar straks nog veel moet. gebeuren en waar nog geen definitieve afbouw te zien is. Dit is dan ook de oorzaak, dat een niet-ingewijde zich in verscheidene afdelingen en ruimten afvraagt: „hoe is het toch mogelijk, dat in deze wirwar van klaar en niet-klaar het personeel de weg weet".

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 4