Bedrijfsschool-H\L\)WS 5 NIEUWS De Herfst is nu wel definitief ingetreden. De bomen rond onze school gaan de bladeren verliezen en als je 's morgens de werkplaats of het theorielokaal binnen treedt, dan merk je dat het kil begint te worden. Dit neemt echter niet weg, dat een van onze meest ge liefde zomersporten „het zwemmen" deze maand nog eens extra naar voren is gekomen. Want op 10 oktober organiseerde de Zwem Vereniging W.F. het jaarlijkse zwemfeest in het Sportfondsenbad. De Bedrijfsschool wint weer de beker Bij het W.F. Zwemfeest was de school vertegenwoor digd door twee ploegen in het onderdeel: Bedrijfs- estafette. De beide ploegen waren getraind door de heer H. P. van Maanen, die onze jongens vóór de esta fette nog de laatste instructies gaf. „Bij de eerste wedstrijd stond de ploeg Bedrijfsschool II al direct op de startblokken. Daar gaf de scheidsrechter het bevel: Deelnemers op uw plaatsen, klaar... en daar klonk het fluitsignaal. Na een spannende strijd tikten onze jongens als eersten aan in een zeer snelle tijd. Nu was de Bedrijfsschool I aan de beurt, maar wat jam mer voor de ploeg, de sprinter dook te vroeg in het water en zo werd de ploeg gediskwalificeerd. Tegen het einde van de estafette werd de spanning steeds groter, want nu was het laatste woord aan de jury. En daar kwam de uitslag: No 1 en winnaar: Bedrijfsschool II met een tijd van 1 min. 11,8 sec. No 2 Machinefabriek met een tijd van 1 min. 19,3 sec. Na enkele woorden van felicitatie werd de wisselbeker uitgereikt door de heer Kraayeveld, wnd. voorzitter van de afd. zwemmen aan de aanvoerder Wim de Roo. Hij voegde er aan toe: „Zorg dat deze beker driemaal in je bezit komt en dan is de beker wéér voor de Bedrijfs school". Daar zullen onze jongens zeker wel voor zor gen." Dit stukje over het zwemfeest was van de hand van onze zwemredacteur Jan Stuivenberg (11. 3de j. ijzer werker) Onze reisredacteur Anton Broekhoven (11. draaier) zond ons het volgende verslag over het uitstapje van de Veiligheidswinnaars 1959. Uitstapje Veiligheids-Competitie Om ongeveer 7.45 uur vertrokken we met twee bussen vanaf de Bedrijfsschool in de richting Utrecht, via Capelle a/d IJssel, waar we de bussen voor de eerste maal verlieten om de Algera-brug te voet over te steken. Hierdoor kwamen we in de gelegenheid om de nieuwe stormvloedkering (een groots bouwwerk) rustig te be kijken. Aan de overzijde van de IJssel stonden de bussen reeds te wachten en stapten we weer allemaal in om de reis voort te zetten. Op weg naar Utrecht kwamen we voorbij het radio- en t.v. station Lopik. Het was inmiddels 10 uur geworden en dus tijd voor de koffie, die we in de uitspanning ,,'t Kalfje", nabij Utrecht, gebruikten. Na de koffie reden we naar Driebergen waar we het Automuseum bezochten. Onder de auto's die we in dit museum zagen, bevonden zich vele merken zoals: Lancia, Fiat, Benz, een oude Londense dubbeldeks bus en ook de Nederlandse wagen: Spijker, die vroeger zeer bekend was. Ook bevonden er zich oude modellen van motoren en rijwielen. Nadat we door dit museum rondgeleid waren en alles bekeken hadden, vertrokken we weer, nu verder in de richting Arnhem, waar we een bezoek brachten aan het Nederlands Openlucht Museum. Bij dit museum aangekomen gebruikten we eerst een consumptie en daarna liepen we rond over het terrein van het museum, waar we verschillende typen molens (o.a. een papiermolen), boerenwoningen, winkeltjes en kleine bedrijfjes, zoals b.v. een wasserij en tingieterij, konden bezichtigen. Nadat we hier het een en ander bekeken hadden konden we nog even buiten het mu seum rondwandelen tot we ongeveer kwart over twee de bus weer instapten en naar de Posbank vertrokken, waar we na aankomst weer een consumptie gebruikten en daarna in het prachtige heuvelachtige landschap ons vertier zochten door wat te gaan voetballen of wat te gaan wandelen tussen de heuvels. In ieder geval heeft een ieder zich vermaakt en zodoende was het al gauw kwart voor vijf en moesten we vertrekken naar Leer- sum, waar we het diner zouden gebruiken. Op weg naar Leersum reden we via Arnhem, over de Grebbeberg, langs Ouwehands Dierenpark in Rhenen en door nog verschillende kleine plaatsjes, tot we ten slotte Leersum bereikten en we in restaurant Darthuizen gingen dineren. Na het diner, dat goed verzorgd was, spraken de heren Van der Jagt en Sparreboom nog enige woorden tot ons, waarmee deze dag besloten werd. Om ongeveer 7.45 uur vertrokken we uit Leersum, op weg naar Schiedam waar we ongeveer 9.30 uur arri veerden. Alles bij elkaar genomen hebben we een prettige dag gehad, we hebben genoten van het prachtige weer en van de prachtige natuur die we toch ook in Nederland nog wel kunnen vinden en ik wil mijn verslag dan ook beëindigen, de directie, namens alle deelnemers, har telijk dank te zeggen. A. Broekhoven. Na dit boeiende relaas nog even attentie voor het vol gende. Op dinsdag 10 november hoopt een medewerker van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst een praatje te houden voor jullie in onze kantine. Deze heer zal niet alleen het trotse verhaal van „Hol lands Glorie" vertellen, maar ons ook met behulp van dia's en films meenemen op zo'n sleepreis, die het res pect afdwingt van de hele wereld. Nu we het toch even over scheepvaart hebben, weten

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 7