geslaagd NIEUWS 6 bouwd. De NEVAS - (De Nederlandse Vereniging tot adoptie van schepen) - is ons hierbij behulpzaam. Een dertigtal jongelui hebben zich spontaan gemeld om een levendige correspondentie te gaan voeren met de bemanning van het te adopteren schip. Welk schip dat zal zijn, is nog niet bekend, maar we houden jullie op de hoogte. Dan rest ons nog te vermelden dat met ingang van 15 oktober de heer Mak als leraar A.V.O., benoemd is aan de Bedrijfsschool. Wie acht geeft op de veiligheid, Treft nimmer enig zelfverwijt. Bovenstaande slagzin zouden wij jullie wel in willen branden. Daarom is de competitie zo goed, welke nu weer gaande is. Hoe is de stand: „Mieke", vragen we ons steeds af. Het antwoord kan luiden: alles nog prima, want alle afde lingen van de bedrijfsschool hebben nog een schone lei, dat wil zeggen, alle afdelingen stonden op 12 oktober met een gelijk aantal dagen, zonder arbeidsonder- breking, het waren 34 dagen. Goed zo, jongensHoudt de veiligheid in 't oog.en de feestdag, dacht jullie Victor jr. Zou het dit schip worden? jullie dat de plannen om een Nederlands schip te adop teren al in een ver gevorderd stadium zijn? Onze W.F. Bedrijfsschool gaat een schip adopteren En wel een schip, dat op onze eigen werf wordt ge- 45 Jaar na jaar zorgt onze Bedrijfsschool, dat het werknemers korps met nieuw bloed wordt versterkt. Op 16 oktober werd dit jaar aan 45 scholieren het diploma uitgereikt. Zoals bekend, gebeurt dit altijd met een feestelijk tintje en de kantine van de bedrijfsschool was daarom op toepasselijke wijze versierd. Om kwart voor acht stroomden de genodigden binnen en vele chefs en bedrijfsleiders hadden gehoor gegeven aan de uit nodiging deze diplomauitreiking bij te wonen. De heer P. C. v. d. Jagt heette de aanwezigen in een korte toe spraak welkom en gaf dan het woord aan de heer J. Th. Corver. Na een hartelijke felicitatie namens de directie aan het adres van de geslaagden gaf spreker hen enkele welgemeende raad gevingen mede: Beschouw het diploma als een springplank. Hoever je komt in de maatschappij hangt af van je zelf. Men moet in het dagelijks werk veel van anderen leren; er wordt wel eens beweerd, dat de ene helft van het bedrijf de andere helft opleidt. W.F. is zich volkomen bewust van de noodzaak van oplei dingen. Binnen afzienbare tijd zal er zelfs gestart worden met een afdeling „opleidingen". Tenslotte wenste spreker de jongelui het allerbeste toe voor de toekomst. De heer v. d. Jagt reikte na deze toespraak de diploma's uit met voor ieder een persoonlijk woord.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 8