NIEUWS Tot de geslaagden en de ouders gezamenlijk sprak de heer v. d. Jagt over de drievoudige betekenis van de hoofdletter: H. 1. Handvaardigheid In het behalen van het diploma ligt het bewijs, dat deze goed is bij deze jongens. Zonder deze H waren zij niet geslaagd. 2. Hoofd Daarmede wordt theoretische en algemeen vormende kennis opgenomen. Dit is een eis voor iedereen en om te slagen is dit onmisbaar. 3. Hart Dit is wel de belangrijkste H. Hierdoor slaagt men in het leven Met enkele voorbeelden toonde spreker aan, dat mensen be giftigd met de 2 eerste H's toch in het leven mislukken, omdat de laatste factor H ontbrak. „Ik durf geen voorspelling te doen voor jullie toekomst, maar als iedereen die 3e H, een rol en een grote rol Iaat spelen in het leven, dan zul je slagen". Namens de O.R. feliciteerde daarna de secretaris, de heer B. Blommers, de geslaagden. Hij wees er op, dat het diploma gezien moet worden als een grondslag voor het verwerven van verdere vakbekwaamheid. „Daarbij zullen de oudere werknemers jullie graag helpen om de fijne kneepjes van het vak te leren. Werkt dus altijd en overal met hen samen." Henk van den Nagel nü oud-leerling dankte namens de geslaagden de directie en het lerarencorps voor de zorg aan hun opleiding besteed en voor de prettige tijd die zij op de school hebben doorgebracht. Dat ook de ouders de school een warm hart toedragen bleek duidelijk uit de toespraak van één hunner, de heer Bal. Deze spreker vond het terecht een belangrijke zaak dat een kind een goed vak kiest en leert. Daarbij moet men geen tijd verliezen met experimenteren. De heer Bal toonde zich een goed propagandist voor de W.F.- bedrijfsschool, want spontaan raadde hij ieder aan: „Ga naar de Bedrijfsschool om over de toekomst van uw kind te praten." Na de koffiepauze kon men een rondwandeling door de school maken en de tentoonstelling bekijken, die in de nieuwe hal was ingericht. Uiteraard trok de „stand" met het examenwerk van de ge slaagde leerlingen veel belangstelling. Ook de oefenwerkstukjes, die de afgestudeerden in de loop van de cursus hebben vervaardigd of bewerkt waren tentoon gesteld. Het werk van leerlingen uit het voorbereidend leerjaar op het gebied van handenarbeid was eveneens te zien. De kunstzinnige bloemversiering van onze tuinier, de heer Leeuwangh deed het bijzonder goed. Voor hen die lust hadden om een openbare gymnastiekles bij te wonen, was er een unieke gelegenheid: de hec-r H van Maanen en leerlingen uit het voorbereidend jaar lieten na slechts 6 weken oefenen zien hoe het moest. Keurig en gedisciplineerd werden de opgedragen oefeningen uitgevoerd. Hieronder volgen de namen van de geslaagden en het vak, waarvoor zij hun diploma verwierven: GESLAAGDEN BEMETEL 1959 D. v. d. Gaag, frezer A. Broekhoven, draaier W. Jansen, draaier H. J. A. Britsc-m, draaier H. v. d. Nagel, sch.besch. W. Troost, sch.besch. H. v. d. Velde, sch.besch. M. van Wijk, sch.besch. J. den Braber, bankwerker W. H. den Broeder, bankwerker J. Brokling, bankwerker W. Brouwer, bankwerker M. Bijl, bankwerker J. Don, bankwerker C. Harreman, bankwerker F. Knaap, bankwerker J. Plomp, bankwerker A. M. v. d. Polder, bankwerker H. A. Schoonfeld, bankwerker J. M. Verseput, bankwerker K. Bouwmeester, schilder A. v. d. Goolberg, schilder G. Krabbendam, schilder D. Landheer, schilder J. Oosterling, schilder J. D. Schippers, schilder M. Bruinsma, modelmaker C. G. Donkersloot, modelmaker F. I. van Rooijen, modelmaker N. Vroon, modelmaker R. Kuijpers, schilder G. G. Peek, scheepsb. A. N. Sliep, scheepsb. A. Boon, koperslager A. Koster, koperslager A. Pappers, koperslager W. H. v. d. Polder, koperslager P. van Vliet, koperslager H. F. Jung, koperslager A. B. Bal, plaatwerker P. van Bokkum, plaatwerker G. den Brinker, plaatwerker J. v. d. Gaag, plaatwerker P. Jagt, plaatwerker C. A. Zwaan, plaatwerker

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 9