Speel niet LUCHT PRETTIG.., VEILIG! Mat verkiest U Zet toch een helm op! met" gecomprimeerde Pit tS Pat is 11 NIEUWS Uw Victor vraagt en uw Veiligheidsinspecteur vertelt een verhaal. Denk er wel om lezer, deze verhalen gebeuren zo op ons bedrijf. Op zich zelf is dit niets bijzonders, want waar mensen werken zullen fouten gemaakt worden. Alleen behoren de fouten zo spoedig mogelijk te worden hersteld. Hier dan het maandelijkse verhaal. Wat is het moeilijk op een zo groot bedrijf als het onze, elkeen goed voor te lichten! Men zou zo denken, dat ieder toch wel kan weten, dat men met gassen en ook met zuurstof zeer voor zichtig moet zijn. Dezer dagen deden wij een ontdekking waar we wel wat teleurgesteld door waren wat de voorlichting in het algemeen betreft. - Of wisten ze toch wel beter? - Wat was het geval Op het m.s. zo en zo wordt soms gewerkt onder moeilijke om standigheden, in besloten ruimten enz.; u kent dat wel. Nu waren er van die „gladdekkers", - vergeef mij deze uitdrukking, want je zóu 2e, - die een stromende zuurstofslang in een ruimte legden ter verkrijging van een betere atmosfeer. Begrijpen deze „linke jongens" dan niet, dat ze „de rode haan" verzoeken binnen te komen. O, ik kan het u nog gekker vertellen: er zijn er ook nog die hun kleding schoon blazen met zuurstof. Als u dan maar begrijpt, dat u bij het geringste vetdeeltje op of aan uw kleding in de „fik" gaat. Verstandige mensen gaan verstandig met dergelijke dingen om, dacht uw, Victor'. Het komt bij het streven naar veilig werken maar weinig voor, dat aange toond kan worden dat er weer zo en zoveel ongevallen zijn voorkomen door het treffen van bepaalde maatregelen of door het dragen van beschermings artikelen. Maar nu was het dus weer zo. Baas V. d. Meer kreeg een stelling plank van ongeveer anderhalve meter lengte op zijnnee, niet op zijn hoofd, want hij droeg een prima helm, dus hij kreeg die plank op dat „ding" wat op z'n hoofd stond. Proficiat meneer, je had wel in het ziekenhuis te land kunnen komen. Wat zeggen je „betere helft" en je bloedjes van kinderen hiervan? Natuurlijk gaat men de helm steeds meer dragen. De veiligheidsdienst.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 13