VERENIGING Afdeling Biljarten Afdeling Dameskoor Afdeling Fotografie 29 (SJ|) NIEUWS Het Hoofdbestuur van de Vereniging Wilton- Fijenoord wenst alle leden veel geluk en voorspoed in het nieuwe jaar. Bij een terugblik op het afgelopen jaar blijkt dat in onze vereniging geen schokkende gebeurtenissen hebben plaats gehad. Het ledental is wel met 2 vermin derd, maar nog altijd hebben we ruim 30 leden, die met meer of minder interesse onze mooie sport beoefenen. De onderlinge competitie, waarin dit jaar de heer C. de Graaf de wisselbeker veroverde, werd afge wisseld met de gebruikelijke twee kampen en andere tournooien, zo nu en dan met een goed eindre sultaat voor onze vereniging. Er is ook weer een bustocht ge houden, waaraan de dames, zoals gebruikelijk, ook deelnamen. Enkele van de mooiste gedeel ten van ons land werden door kruist, na afloop gevolgd door een prima diner. Een ieder die deze reis heeft meegemaakt is al weer vol verwachting wat de volgende zal brengen. In ons clubgebouw is een gewel dige verandering aangebracht en dit blijkt de intimiteit in onze vereniging te verhogen, al blijven er natuurlijk nog wensen bestaan. Wij gaan weer vol goede moed het nieuwe jaar tegemoet en wen sen hierbij directie, hoofdbestuur, zusterverenigingen en onze leden (de beoefenaars van het spel van berekening, concentratie en stoot kracht) het allerbeste voor I960 toe. Bij het afsluiten van het vereni gingsjaar willen wij u een kort overzicht geven van hetgeen wij met ons koor hebben verricht. Het jaar zette in met onze eerste lustrumviering in januari; daarna werd op 6 maart een concert ge geven voor de Ouden van Dagen te Vlaardingen. Het jaarlijks uitstapje was dit keer op 28 mei. Ons reisdoel was het Sanatorium te Hellendoorn, waar we de patiënten een concert aan boden, hetwelk zowel door de zie ken als door de Geneesheer-Direc teur van dat sanatorium zeer op prijs werd gesteld. Op uitnodiging van Apollo's Man nenkoor verleenden we op 28 juni onze medewerking aan de Koor manifestatie in „Lommerrijk" te Rotterdam. In dit „Handel-jaar" bleven we ook niet achter deze componist te herdenken. Er werd nl. op 26 oktober in samenwerking met alle Schiedamse koren een Handel-concert gegeven in de Grote Kerk te Schiedam. Op 14 november gingen we naar Breda voor een uitwisselingscon cert met het Dames- en Mannen koor van de Etna. De reünie, uitgaande van de Fe deratie van Bedrijfskoren werd op 12 december gehouden te Vlaar dingen. We eindigden dit jaar waar we begonnen zijn; we gingen nl. op 18 december weer naar de Flat te Vlaardingen om daar de Ouden van Dagen een kerstconcert aan te bieden. Op 23 augustus werd ons koor ge troffen door het overlijden van een onzer leden, mevrouw C. Koster. In stilte gedenken we haar. Wij willen gaarne nog een oproep doen voor nieuwe leden die, zoals bekend, in enig verband met Wil- ton-Fijenoord moeten staan. Onze repetities worden gehouden iedere vrijdagavond van 8 tot 10 uur in het lokaal van Christelijke Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 te Schiedam. Tenslotte wensen wij directie, hoofdbestuur, bestuur, leden van zusterverenigingen en in het bij zonder onze dirigent met onze le den en hun verwanten prettige Kerstdagen en een gezegend I960 toe. De oprichtingsvergadering van onze fotoclub vond plaats op 2 februari 1959. 37 fotoliefheb bers lieten zich op deze avond als lid inschrijven. Een voorlopig be stuur werd samengesteld en zo werd gestart met de bedoeling het peil van de fotografie, beoefend door de leden, op een hoger plan te brengen. Hiertoe werd een aantal werkavonden en lezingen georganiseerd. De eerste maanden waren èn voor de leden èn voor het bestuur een tasten en zoeken naar een goede vorm. Een aantal leden was al een eind gevorderd in de fotografie, terwijl anderen alleen maar wat kiekjes maakten in de vakantie. Om nu niet direct al bij het begin een minderwaardigheidscomplex te kweken bij deze laatsten, werd

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 31