ONS WERK Hieronder volgt een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen in ons bedrijf gedurende het jaar 1959. Scheepsbouw. Nadat op 27 september 1958 het m.s. „Meerdrecht" gebouwd voor PHs. van Ommeren N.V. te Rotterdam was uitgedokt en op 3 januari 1959 was gedoopt door mevrouw S. van der Schee-Hofman, vond, na de technische proefvaart, op 14 januari de overdracht plaats aan de rederij. De „Meerdrecht", met een draagvermogen van 16.570 ton, is een voldekschip met kampanje en bak, bestemd voor het vervoer van graan, erts of steenkolen. Voor verdere bijzon derheden zij verwezen naar het Wilton-Fijenoord Nieuws van januari. Op 29 mei verliet de 32.000 tons tanker „Caltex Amsterdam" in aanbouw voor de N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Maatschappij de helling. De aan de stapelloop voorafgaande doopplechtigheid werd verricht door mevrouw M. B. Diemer Kool-De Bloeme. Het juni-nummer van het Wilton- Fijenoord Nieuws geeft een uitvoerig verslag van deze gebeurtenis en de interessante toespraken bij die gelegenheid. Op 26 augustus werd het turbine-tankschip Vlieland, met een draagvermo gen van 18.399 ton, gebouwd voor de Koninklijke Shell-groep (La Corona), dat op 10 januari het bouwdok verlaten had, na gedoopt te zijn door mevrouw J. Kolff-Scheffer, aan de rederij overgedragen, onmiddellijk waarop het schip ten tweede male in andere handen overging. De tweede overdracht, door de heer Olie namens „La Corona" geschiedde aan de heer ir Ruys voor de Stoomvaart Maatschappij „Rotterdam". Verdere bijzonderheden geeft het Wilton-Fijenoord Nieuws van september. W erktuigbouw Nadat de motor van de Meerdrecht einde vorig jaar op de proefstand had gedraaid werd medio januari de technische proeftocht met goed gevolg gehouden. In het bijzonder de manoeuvre „vol vooruit-vol achteruit" verliep in zeer korte tijd. Medio juli draaide de turbine van de eerste Caltex-tanker op de proefstand, terwijl eind augustus de turbine-tanker Vlieland, na aanvankelijke kinder ziekten met de hoofdmachine, afgeleverd werd. Nadat reeds in augustus van het vorig jaar het prototype van het 40 mm geschut had proefgeschoten, zijn in december van dit jaar de eerste zes produktie-eenheden gereedgekomen en met goed gevolg beproefd. In januari werden de laatste 12 cm torens afgeleverd. Onze Ketelmakerij kreeg in april een nieuwe, moderne huisvesting in de G-hal. Reparatie In onze afdeling Reparatie werd vanaf 1 januari 1959 t/m 5 december 1959 gewerkt aan in totaal 1003 schepen, waaronder 243 Nederlandse schepen, en verder: Argentijnse, Engelse, Noorse, Deense, Liberiaanse, Duitse, Italiaanse, Griekse, Zweedse, Panamese, Costaricaanse, Portugese, Zwitserse, Marok kaanse, Amerikaanse, Finse, Oost-Duitse, Franse, Chileense, Belgische, Per zische, Braziliaanse en Indiase schepen. NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 4