leze men het artikel in kwestie in het mei-nummer van het Wilton-Fijenoord Nieuws, toegelicht met kaarten, nog eens na. De werkzaamheden aan het platenpark van de scheepsbouwloods zijn thans ver gevorderd. Enkele magneetkranen zijn reeds in vol bedrijf. Veiligheid bij het werk. Het ongevallen-cijfer moet meer omlaag, al zijn er afdelingen, die zich op het gebied der veiligheid gunstig onderscheiden. Hoewel velen het nut van beschuttingsmiddelen inzien zijn er toch altijd nog personen, die liever gevaar lopen, dan zich het kleine ongerief te getroosten om aan bedoelde middelen te wennen. Men neme ten aanzien van zijn werkzaamheden geen ongemoti veerd risico. Opleiding Er werden weer cursussen gegeven ter verhoging van de vakbekwaamheid van hen, die reeds in het bedrijf werkzaam zijn. Na afloop vonden examens plaats en werden diploma's uitgereikt. De gediplomeerden gaven door hun streven naar verdere bekwaamheid blijk van hun inzicht, dat in de regel de best opgeleiden ook de beste kansen hebben. Het volgen van hun voorbeeld verdient aanbeveling, zowel in het belang van de werknemer als in dat van de onderneming. De techniek blijft zich snel ontwikkelen. Wie zich niet inspant die ontwikkeling, ieder toch zeker voor zijn eigen taak, bij te houden, zal later tot zijn teleurstelling ervaren, dat hij bij anderen is achtergebleven. De bedrijfsschool gaat voort het bedrijf van goed-opgeleide jonge krachten te voorzien. Deze opleiding is wel heel aantrekkelijk. Zij is veelzijdig, daar het onderwijs niet uitsluitend van technische aard doch ook ten dele algemeen vormend is. Ook op het gebied van sport, spel, uitstapjes en wedstrijden komen de jongelui behoorlijk aan hun trek. Van de geboden gelegenheid, huisgenoten wat nader te brengen tot de arbeid der medewerkers van Wilton-Fijenoord, werd op ruime schaal gebruik ge maakt; 4500 werknemers bezochten met hun dames de bedrijfsfilm, gevolgd door een amusementsprogramma. Op die wijze werd het nuttige met het aangename verenigd. Ook de oud-werknemers werden in staat gesteld het gehele programma te volgen, zodat zij konden zien welke ontwikkelingen er op hun vroeger arbeidsterrein inmiddels weer plaats hebben gehad. In juni vond voor de oud-werknemers een tochtje naar Tiel en Ouwehands Dierenpark plaats, afwisselend met boot en bus. Het aantal deelnemers was 2100. Menige herinnering uit de tijd van hun werkzaamheid in ons bedrijf zal zijn opgehaald. Op die wijze blijven zij leden van de grote Wilton- Fijenoord-gemeenschap. Tenslotte nog een overzicht over het nog onderhanden, respectievelijk in bestelling zijnde werk: 1 tankschip 19-800 t.d.w. voor buitenlandse rekening; 1 tankschip 48.000 t.d.w. voor de Société Franchise de Transports Pétroliers; 3 tankschepen 32.500 t.d.w. voor Koninklijke Shell Groep (La Corona); 2 tankschepen 32.000 t.d.w. voor N.V. Nederlandsche Pacific Tankvaart Maatschappij (Caltex) 1 vrachtschip 11.500 t.d.w. voor PHs. van Ommeren N.V. Moge I960 voor ons bedrijf en allen, die erbij betrokken zijn, een gunstig jaar worden en bevredigende uitzichten voor de naaste toekomst openen. NIEUWS

Wilton Fijenoord Nieuws | 1959 | | pagina 6