KLAAR VOOR INSPECTIE Oproep aan „BARO" Vakantie I960 15 NIEUWS Op de omslag en op onderstaande foto ziet men anker en ankerketting netjes „uitgevloerd". Dit is ten behoeve van de vierjaarlijkse, door Lloyds voorgeschreven inspectie. Dikte van de schakels en ruimte tussen de sluitingen worden nauwkeurig gecontroleerd. Alle sluitingen gaan dan los. Zodra men constateert dat de dikte van een schakel te gering is (dit kan met behulp van een bepaalde formule direct worden nageme ten) komt een nieuwe er voor in de plaats. Daar een ankerketting uit 9 tot 11 delen (lengten) be staat, elk van 27 meter (15 vadem), valt er heel wat na te zien. Het aantal lengten hangt af van de grootte van het schip. Ook het anker krijgt een goede beurt. Dat ervaring in zulk een karwei snelheid en deug delijkheid van de inspectie in geruime mate ten goede komt, zal voor ieder duidelijk zijn. Wanneer na inspectie anker en ketting ontroest en opnieuw geteerd weer aan boord gaan, dan is aan de veiligheidsvoorschriften t.a.v. dit onderdeel vol daan. „Voor anker gaan" kan dan in vele gevallen met een gerust hart worden uitgevoerd. mi"» yr Eén van de laboratorium-employé's, de heer G. Huisman, vindt, dat er heus nog wel wat te experimenteren valt met het fototoestel. Ook op de werf Heeft u het bekende monument op de werf ook al eens bekeken zoals deze fotograaf het heeft gezien De Redactie van het W.F.-Nieuws ontving een bij zonder leuke brief van één onzer werknemers. Al vorens echter op zijn suggestie te kunnen ingaan is het beslist nodig, dat „Baro" (de anonieme naam van de briefschrijver) zich in schafttijd even vervoegt bij de Redactie (afd. Sociale Zaken). Er wordt nl. geen enkel stuk of stukje geplaatst als de naam van de inzender niet bekend is. Redactie W.F.-Nieuws De werknemers, die voor de aanvang van de vakantie hun loon over de 12 aaneengesloten vakantiedagen wensen te ontvangen, moeten daarvan 8 dagen tevo ren een aanvraag bij de afdeling Sociale Zaken indie nen. Zij ontvangen dan bij de loonbetaling van de vrijdag voorafgaande aan hun vakantie hun loon over de daaraan voorafgaande week en een bedrag, gelijk aan ongeveer 2 weken netto loon, zodat bij de loon betaling uitbetaald wordt een bedrag gelijk aan 3 we ken loon. Zij, die niet tijdig te kennen geven van deze rege ling gebruik te willen maken, ontvangen slechts een loon gelijk aan één week. Afdeling Sociale Zaken.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17