Een fietser telt mee! Reorganisatie van de afdeling koperslagers-fitters Wettelijke Aansprakelijkheid 4 mei I960 Rectificatie 16 NIEUWS Met ingang van 1 mei I960 wordt de afdeling koper slagers-fitters als volgt gereorganiseerd. De huidige afdeling koperslagers-fitters wordt ge splitst in afdeling 31, ressorterende onder Reparatie en afdeling 33, ressorterende onder Werktuigbouw. Afdeling 31 zal bestaan uit buitenfitters onder de directe leiding van de bedrijfsleider Reparatie, de heer W. A. Middendorp, alsmede de bazen resp. onder- bazen, de heren A. A. van Zijl, H. de Bleeker en B. van der Meer. Afdeling 33 zal bestaan uit de werkplaats en de bui tenfitters Nieuwbouw. Deze afdeling krijgt een zelf standige plaats in de afdeling Werktuigbouw met de heer D. A. van Woerkom als verantwoordelijk bedrijfsleider. De heer H. J. Eykenbroek blijft zijn functie vervul len als baas van de werkplaats, terwijl de bazen resp. onderbazen, de heren H. Semijn, C. de Vries en J. Aykens onder afdeling 33 blijven ressorteren. Vanaf mei I960 zal de heer Van Woerkom bereik baar zijn onder telefoonnummer 256 in de werk plaats van de koperslagerij. In verband met de reorganisatie, waarbij de werk voorbereiding, calculatie en planning van afdeling 33 in de fitterij worden ondergebracht, zal hiervoor, na een tijdelijk onderkomen, een nieuw kantoor worden gebouwd. De werkvoorbereiding, calculatie en planning van de afdeling Installatie, die tot nu toe werd verzorgd door de heer D. A. van Woerkom, zal met ingang van 1 mei worden overgenomen door de heer J. de Ruyter. De Directie brengt onder de aandacht van het per soneel, dat het in verband met de bepalingen om trent wettelijke aansprakelijkheid van de werk gever niet toegestaan is zich voor dienstgebruik van eigen motorvoertuigen (automobiel, motorfiets, bromfiets, scooter e.d.) te bedienen, tenzij dit uit drukkelijk met de werknemer is overeengekomen en voor verzekering wordt zorggedragen. Als dienstgebruik worden niet beschouwd de rit ten van huis naar het werk en omgekeerd. De Directie. Aan de herdenkings-bijeenkomst in de Grote Kerk te Schiedam werken op 4 mei a.s. naast enkele spre kers ook mede het W.F.-Dames- en Mannenkoor (dirigent de heer J. W. Lith), de W.F.-Harmonie (dirigent de heer Joh. F. Pala) in samenwerking met de organist, de heer Jacq. P. Bekkers. Uitgevoerd wordt o.m. „Herdenkingscantate 1945- 1955" De bijeenkomst wordt gehouden onder auspiciën van de Schiedamse oud-illegaliteit en begint om 8.30 uur 's avonds. De toegang tot het kerkgebouw is vrij. In het maartnummer van het W.F.-Nieuws is een storende fout geslopen. Op bladzijde 16, 2e kolom, 2e regel staat: „aan te pas komt". Dit moet zijn: „niet aan te pas komt". Redactie GOED |S8S12 V PELTlANwi] Nog maar al te vaak ziet men automobilisten op een zeer slordige en onverantwoordelijke wijze op een kruispunt de bocht naar rechts nemen, waarbij in het geheel niet of althans onvoldoende rekening wordt gehouden met de fietsers, die rechtuit blijven rijden. Dezen wordt dan de „pas afgesneden" met alle nare gevolgen van dien. De oorzaak ligt dan geheel en al bij de automobilist, die door zijn gedrag demonstreert, dat hij op dit moment onvoldoende reke ning houdt met het overige verkeer. Bovendien is het verboden op deze wijze rechts af te slaan. De wet schrijft kortgezegd voor, dat: a. tijdig en duidelijk het voornemen tot het afslaan kenbaar moet worden gemaakt. b. de doorgang voor het verkeer direct naast of achter zich moet worden vrijgelaten. c. geen gevaar voor botsing mag ontstaan. Tijdig richting aangeven en tijdig zo uiterst mogelijk rechts gaan rijden, geldt voor alle soorten verkeer, zowel voor fietsers als auto mobilisten.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 18