OFFICIËLE MEDEDELINGEN Uit de Ondernemingsraad INHOUD Uit de Ondernemingsraad omslag pag. 2 S.S. „Caltex Amsterdam"pag. 1 Tot zichzelf komenpag. 4 Het is weer haast zoverpag. 4 Het oude kind (gedicht)pag. 6 G.B.Ipag. 6 Kiel gelegd voor 48.000-tonner pag. 6 Na de bevrijding (gedicht) pag. 7 Verzetsmonument te Zijpersluis (N.H.) van Willem Reijers f (foto) pag. 7 Uit de Oude doos (9) s.s. (m.s.) „Bin- tang"Bouwnummer 214 en s.s. Beng- kalis"Bouwnummer 276 pag. 8 Opaavo-sprookje voor grote mensen pag. 10 Bedrijfsschool-Nieuwspag. 11 30 diploma's uitgereiktpag. 12 Nieuwe magneet-loskraanpag. 14 Millimeterwerk op lange afstand pag. 14 Klaar voor inspectiepag. 13 Het monument op de werf pag. 13 Oproep aan „Baro"pag. 13 Vakantie I960 pag. 13 Reorganisatie van de afdeling Koperslagers-fitterspag. 16 Wettelijke Aansprakelijkheid pag. 16 4 mei I960 pag. 16 Rectificatie pag. 16 Een fietser telt mee!pag. 16 Personaliapag. 17 Heidebad I960 pag. 17 Willy Wilton-Fondspag. 17 „Steunt ons Streven"pag. 17 In Memoriam pag. 17 Excursies op de Werf (maart-april 1960pag. 17 De Kinderboot Ei-Rozalinde pag. 18 De vergeetachtige lentefeepag. 19 Ferdinand Kandelaberpag. 21 Vereniging W.P. Afdeling Harmoniepag. 22 Afdeling Tafeltennis pag. 22 Afdeling O Apag. 22 The W.F.-Music Boyspag. 23 Afdeling Voetbal pag. 23 Dankbetuigingenpag. 23 Adv. De Bedrijfsschoolpag. 24 Jubilarissen van de maand omslag pag. 3 REDACTIE-COMMISSIE: voorzitter: C. Keyzer r L. Giphart leden: J. Koppe I B. Blommers Redactie-adres: Afdeling Sociale Zaken KOPIE VOLGEND NUMMER: De kopie voor het meinummer dient vóór 10 mei in het bezit van de redactie-commis sie te zijn. De Ondernemingsraad kwam op maandag 21 maart bijeen in de kleine cantine van Dokkantoor „Oost". In deze vergadering kwamen de volgende punten ter sprake: De reparatie-overwerkvergunning. Deze werd wederom voor 3 maanden verlengd. De voorzitter deelde mede, dat door Commissarissen en Directie is besloten, op de vergadering van aandeelhou ders voor te stellen, dat het dividend over het afgelo pen boekjaar wordt bepaald op 12 Na de vergadering van aandeelhouders zal een bijeenkomst met de Onder nemingsraad worden belegd, waarin het jaarverslag zal worden besproken. Zo mogelijk zal dit geschieden tij dens de bijeenkomst, waarin de installatie van de dan nieuwgekozen Ondernemingsraad plaatsvindt. Voorts stelde de voorzitter de vergadering in kennis van het standpunt van de Directie ten aanzien van de pensionnering van vrouwelijke beambten. Dit luidt als volgt: Ingevolge het reglement van het pensioenfonds W.F., is de pensioengerechtigde leeftijd van de vrou welijke beambten bepaald op 55 jaar. Thans zullen zij, die na hun 55ste jaar het dienstverband zouden willen voortzetten, daartoe tot hun 60ste jaar in de gelegen heid worden gesteld, mits zij ieder jaar door de bedrijfs arts medisch worden goedgekeurd. Ook werd door de voorzitter aangekondigd, dat op 4 april een aanvang wordt gemaakt met de invoering van de dagprikwerkkaarten. Wat betreft de invoering van de arbeidstijdverkorting werd door de voorzitter medegedeeld, dat het in de be doeling ligt, direct na de goedkeuring van de C.A.O.-B, de besprekingen in de O.R. te openen over de proble men die daarbij opgelost moeten worden. Het ligt in het voornemen, dat de O.R. ook dit jaar weer interne besprekingen zal voeren in „Oud-Leusden". Als data worden genoemd 23, 24 en 25 mei. De heer Corver zal op de eerste dag voor de Onderne mingsraad een inleiding houden over hetgeen hij in het jaar, dat hij bij W.F. werkzaam is, heeft opgemerkt. De tweede dag wordt geheel gewijd aan werkclassifi- catie, waarvoor men een van de specialisten van de Metaalbond bereid heeft gevonden een inleiding te houden. Bij de rondvraag kwamen uit de Ondernemingsraad nog verscheidene vragen naar voren, welke niet direct te beantwoorden waren. De voorzitter zegde toe, dat hij deze vragen nader zou overwegen en eventueel een onderzoek zou laten instel len. In de volgende vergadering wordt hierop terugge komen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 2