MEI VOOR MIJ Optimistische klanken Al ga je haast ook met pensioen, Of trek je A.O.W. Al mijmer je soms over toen En dans je niet meer mee. Al dwingt een bot, dan wel een spier Vandaag, tot zachtjes-aan Al zit jouw uiting van plezier Wat minder buitenaan. Al neurie je - vergeefs - het lied Dat jij voor haar eens zong. Al zie jij, wat geen ander ziet, Je hart - in mei - is jong. G. 13 NIEUWS ven uw rondje maakt, vergeet dan vooral niet met alle aandacht daar diep beneden u de Floriade in vo gelvlucht te bewonderen. De torentrans. Wij zagen neder op den bloei der tuinen En tevergeefs naar 't levenslot van later De bloemen, diep in 't gras onder de trans Schitteren als juwelen onder water. J. J. Slauerhoff. o Gij zult het gezien hebben en zich in de top van de Euromast beter realiseren, dat één der inzendin gen - de schijf van de Canadese reuzenboom - u confronteerde met het jaartal 2500, vóór onze jaar telling. Vierduizend, vierhonderd en zestig jaren stond deze reus op aarde en heeft alles waargenomen. Van kiem tot kracht! Hij heeft ons zijn verhaal niet met mense lijke woorden verteld, maar de dichter Guido Gezelle is er van overtuigd, dat de boom, de plant, een wolk, de gehele natuur een taal spreekt. „Zij talen en vertol ken 't diep gedoken woord zo zoet". Is de nuchtere, zakelijke en mo derne mens gelukkiger dan de dichter, die dit alles hoorde? Staat deze te ver van de echte, harde wereld? Vraag het u zelve af, be zoeker, als gij 119 meter boven de aarde staat. Och, in feite is het een geringe verheffing en gij zult al uw nuchtere inzichten nog niet kwijt zijn, zelfs niet kwijt willen. De persafdeling Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs Utrecht schrijft: Tevredenheid in alle sectoren op de Technische Voorjaarsbeurs in Utrecht. De Technische Voorjaarsbeurs, die van 5 tot en met 14 april in Utrecht werd gehouden, is voor Toch kunt gij wellicht mèt de her innering aan het poëtische daar beneden - Floriade - de dichter lijke woorden beter verstaan en al thans voor dit ogenblik aanvaar den. o Hebt gij, bezoeker, eventueel uw kinderen - genietend en in veilige hoede - in Kleuterhof achtergela ten, om zelf ook ongestoord te kunnen genieten, dan nog zal zelfs de meest aandachtige onder u wel licht niet alles hebben gezien alle deelnemende branches succes vol geweest. Er heerste in elke groep grote tevredenheid over de kwaliteit van het bezoek en de tot stand gekomen zakelijke con tacten. Ofschoon een technische beurs op de eerste plaats als een oriëntatie gelegenheid moet worden be schouwd en orders in de regel later volgen, werden in verschil lende exposantengroepen belang rijke opdrachten ter beurze ont vangen. Veelal bleken deze be stellingen afkomstig van kleine enverwerkt. Gij hebt meer in een droomtoestand geleefd dan in de werkelijkheid. En in een droom is het aardse oog gesloten! Maar de geest is wijd geopend voor het Schone en Goede. Het werd u misschien te moede zoals „Florientje" het zegt: zoveel mooie bloemenzoveel lieve men sen zoveel geluk zoveel Ik droom een beetje geloof ik ik droom een prachtig sprookje het sprookje van de Floria de. april I960 en middelgrote Nederlandse be drijven, die tot vernieuwing of uitbreiding van produktiemidde- len overgaan. In enige sectoren, die de afgelopen jaren machines en apparaten uit voorraad konden leveren, leidde dit in de laatste dagen van de beurs tot vaststel ling van levertijden, welke in een enkele branche reeds op een pe riode van een half jaar werden bepaald. Buitenlandse bezoekers uit 53 landen werden tijdens de Tech nische Voorjaarsbeurs genoteerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 15