NIEUWS 8 AI.5. „Katendrecht" - Na de verlenging (Foto Archief W.F.) De bemanningsleden van de „Woensdrecht" en de overlevenden van de „Cressington Court" werden de volgende dag door Amerikaanse oorlogsschepen aan boord genomen en te Port of Spain aan land gezet. De „U-515" zou haar lot echter niet ontgaan. Later gedurende de oorlog, toen de rollen waren verwisseld en de U-boten intensief werden gejaagd, verkenden vliegtuigen van het Amerikaanse vlieg- dekschip „Guadalcanal" gedurende een Aprilnacht de boot aan de oppervlakte. De vliegtuigen vielen de onderzeeboot, die onder dook, aan en gaven haar positie door aan het moe derschip. Het fregat „Pillsbury" maakte om kwart over ze ven 's ochtends contact met de onderwater varende boot en tezamen met de rest van de meute, de „Cha- telain", de „Pope" en de „Flaherty", werd de jacht nu intensief ingezet. Deze duurde tot 's middags twee uur, toen de „U-515" aan de oppervlakte kwam. Tien minuten later verdween de onderzeeboot voor de laatste maal onder het zeeoppervlak. Drie en veertig overlevenden, waaronder de com mandant, werden door de Amerikanen opgepikt. De „Katendrecht" werd gedurende een reparatie beurt in de Verenigde Staten afgekeurd en later voor de sloop verkocht. De naam „Woensdrecht" werd in ere gehouden, doordat één der beide T-2 tankers, waarmede de vloot van „Van Ommeren" na de oorlog werd uit gebreid, naar het bekende motortankschip werd ver noemd. Een nieuwe „Katendrecht" is in aanbouw en zal in de naaste toekomst door Wilton-Fijenoord wor den afgeleverd en dit schip zal, evenals haar voor ganger, worden voortgestuwd door een in eigen bedrijf geconstrueerde M.A.N. motor.. v.D. (rep.) At.5. „Katendrecht" in het bouwdok gedurende het t voren schuit en van het voorschip. Foto Archief W.F.)

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 10