CULTURELE DAGEN NIEUWS 10 De werknemer, die op 1 mei de 18-jarige leeftijd nog niet heeft bereikt en die sedert de eerste werkdag van het kalenderjaar in dienst is, ontvangt in dat jaar drie dagen vakantie extra. Zo staat het in de C.A.O. voor de Metaalindustrie in artikel 17 onder letter C. Op grond van deze rege ling zijn op woensdag, 18 mei, 's morgens om 8.00 uur, 34 van onze jeugdige werknemers met 3 leiders gestart om deze 3 extra vakantiedagen te gaan doorbren gen op de Noord-Veluwe in het Jeugdhonk „Haereland" te Doorn spijk. In het keurig samengestelde pro grammaboekje lezen wij o.m. de opsomming van alles wat zij daar doen. Omdat ons is beloofd, dat enkele jongelui zelf de pen zullen pakken om verhalen te schrijven over hun kampbelevenissen, be perkt de redactie W.F. - Nieuws zich tot enkele indrukken, opge daan op de eerste culturele dag. Wij ontmoetten de bus in de „stad" 't Harde aan de weg Epe-Elburg. Men stond daar even stil: moed verzamelen om het onbekende te gemoet te gaan in de „jungles" van de Veluwe. Het laatste gedeel te van de tocht ging langs een smal en lieflijk kronkelend wegje. Precies op tijd arriveerde het gezel schap bij het Jeugdhonk. De heer en mevrouw Daatselaar -voor 3 dagen Vader en Moeder van de groep - stonden gereed om hun „lieve jongens" te ontvangen. o Rustig zat men 10 minuten later aan de thee met gebak te luisteren naar de heer C. Keyzer, chef afd. Sociale Zaken, die namens de di rectie een openingstoespraak hield, waaruit we het volgende gaarne publiceren: „omdat wij vrijwel allemaal on bekenden voor elkaar zijn, wil ik jullie even voorstellen mijzelf, dan de heren waarmede jullie 3 dagen te maken zult hebben als kamp leiders de heren J. Berkhout, J. Brands en T. de Waard. Deze zullen de nodige aanwijzin gen geven en antwoorden op eventuele vragen. Bezorgt hun geen moeilijkheden en volgt hun raad gevingen op. Wat zij zeggen en doen is voor het goede verloop van deze 3 dagen, dus voor jullie eigen bestwil. De heer en mevrouw Daatselaar zijn - in echte kamp taal gesproken - jullie Vader en Moeder. Beschouwt hen ook zo In dit propere en eenvoudige kamp kan je naar hartelust genieten en in de omgeving ravotten zoveel je wilt. Dat het niet alleen spelletjes zijn, kun je begrijpen uit de naam, welke aan deze 3 extra vrije dagen is gegeven: het zijn culturele da gen. Jullie bent vandaag al be gonnen met het bezichtigen van het Spoorwegmuseum te Utrecht en er staat nog meer op het pro gramma. Maar tegelijk kan men in deze dagen elkaar beter leren ken nen en nog meer waarderen. Dit is voor nu, maar ook voor straks, in je dagelijks werk dus, zeer be langrijk. Goede samenwerking in de dagelijkse werkzaamheden is noodzakelijk. Het is absoluut no dig, dat onze afgeleverde produc ten van goede kwaliteit zijn en dit kan alleen als men zich volledig inzet. In deze vrije dagen leert men dat men met echte kameraad schap tot de juiste samenwerking komt. Hier zijn jullie nu eens geheel en al zonder bazen, maar er zijn natuurlijk enkele regels. Houdt je eraanIn goede harmonie hier op prettige wijze enige tijd door te brengen zal nawerken als je weer thuis bent. De tijden zijn veranderd. Toen wij jullie leeftijd hadden bestonden deze en andere goede instellingen nog niet. Nu is dat verwerkelijkt en ik hoop, dat jullie deze sociale verworvenheden tenvolle zult we ten te waarderen; dat je van deze 3 dagen zult genieten zonder ongelukken of narigheden en dat je a.s. zaterdag geestelijk en licha melijk gesterkt weer thuis zult zijn. Nu verzoek ik de jongste van jul lie, de Wilton-Fijenoord wimpel te hijsen en hiermede is dan jullie kamp geopend." Johan Stuut de jongste en het be gin van een echte electrisch lasser, hees snel de wimpel en onder da verend applaus waren de aandach tige luisteraars opeens veranderd in jolige snuiters. De heer Daatselaar gaf daarna een kort overzicht van de „spelregels van het kamp". De slaapplaatsindeling gaf geen moeilijkheden en spoedig was op het voetbalveld de eerste wedstrijd Wilton-Fijenoord aan de gang. Meesterlijke momentenGratieus voetbal op en buiten het terrein Achtervolgingswedstrijd om een lieflijk en eenzaam staand gebouw tje met twee letters erop, dat op pl.m. 20 meter afstand van de grenslijn van het werkelijke voet balterrein tussen de bomen staat. Af en toe laaiend enthousiasme bij het publiek (5 man) en baltech niek bij de „vechtenden" om te zoenen! Het stilzitten tijdens de busrit had blijkbaar een ontzaglijke

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 12