NIEUWS 12 zocht de vlag te hijsen, waaraan hij, begeleid door een geweldig applaus, graag gehoor gaf. In de avonduren werden we ver gast op enkele films. De film over de Zuiderzee en de N.O.-polder was aller belangstelling waard. Daarna werd nog een speelfilm vertoond voor de liefhebbers. De tweede dag van ons verblijf in „Haereland" werd wel op een zeer culturele wijze doorgebracht. Allereerst maakten wij een wan deling van circa 2lA uur door bos en heide. Dat de natuur hier ge weldig imposant was, zal een ieder wel met mij eens zijn. Nadat we de spieren dus wat losgelopen hadden, zijn we per stadsbus door gereisd naar Elburg. Een stadje met veel bezienswaardigheden. Bij dit bezoek werd de oude toren van zelf niet vergeten. Wie echter hierin geen genoegen vond, kon 's avonds zijn hart op halen in de schouwburg, waar wij allen naar toe zijn geweest. Enigszins voorbereid op wat we te zien zouden krijgen, reden we vrijdagmorgen per gecharterde bus naar de polders van het IJsselmeer. Wat de rondleider hiervan vertel de kan ik niet allemaal herhalen, maar dat het enorm was, staat als een paal boven water. Als u polder zegt, zegt u ook ge maal. Zo dachten wij er ook over en zijn het gemaal de „Vissering" wezen bezichtigen. Na deze bezich tiging hebben we nog even pret tig gewinkeld in Emmeloord. Het volgende op deze uitgaansdag was een rondvaart in Giethoorn. Nou, werkelijk, het goot daar in Giet hoorn. Thuisgekomen hebben we de avond doorgebracht met: „Wie wat weet, mag wat vragen". Een hoop dat we wisten, nouOok de kampvader liet zich niet onbe tuigd. Het betoog dat hij toen heeft gehouden, zou zijn waarde verliezen, wanneer ik het in an dere omstandigheden op papier zou zetten. Hoe duidelijk heeft hij ons allen de plaats gewezen, die wij hebben in te nemen tegenover de oudere generatie, alsook tegenover onze jongere medemensen. Hoe bij de ouden weemoed ontstaat, wanneer de jongeren iets gaan veranderen. Werkelijk een psycholoog zou het hem niet verbeterd hebben. Naast dit ernstige en alleszins belang rijke deel van de avond, moesten wij toch ook nog even officieel doen, nl. het overhandigen van cadeaus. Na een wederzijds dank woord konden wij ons voldaan ter ruste begeven. De morgen van vertrek ontnam ons bijna alle weemoed, mede waarschijnlijk doordat zo'n laatste morgen getypeerd wordt door het zenuwachtig haasten. Het afscheidsdiner zou ditmaal plaatsvinden in het restaurant van „Ouwehands" dierenpark. Tijdens dit diner werd achtereenvolgens gesproken door de heer J. Berk hout, die onze dank overbracht, allereerst aan het vertegenwoordi gend lid der directie de heer B. Kortlandt, alsook aan de heer D. F. Daatselaar, onze voortreffelijke „kampvader" voor de prettige en leerzame wijze waarop hij gehol pen heeft deze dagen te doen sla- gen. Na een kort woord van „pa" sprak de heer B. Kortlandt namens onze directie. Zo konden we zaterdag middag terugzien op deze zeld zaam mooie en culturele dagen. Uw culturele verslaggever W. C. van Dalen. Met een kort overzicht uit het pro grammaboekje besluiten wij het verslag over de Culturele dagen I960. 1Voensdag 18 mei Reisdag met excursie naar het Ne derlands Spoorwegmuseum te Utrecht. 's Avonds film over de Zuiderzee en de N.O. polder, daarna speel film (de Ladykiller). Donderdag 19 mei Wandeltocht door het mooie Ve- luwse landschap, bos, hei en zand verstuivingen, daarna naar het oude vissersplaatsje Elburg, met haar vele bezienswaardigheden, 's Avonds naar de schouwburg te Apeldoorn waar de Haagse Come- die het toneelstuk „De Dolleman" opvoerde. Vrijdag 20 mei Bezoek aan de N.O.-polder en Giethoorn met als extra het Zuider zeemuseum op het voormalig Schokland. 's Avonds een gezellige kamp avond. Zaterdag 21 mei Naar huis, via Ouwehands dieren park te Rhenen waar door een der oppassers een boeiende uiteenzet ting werd gegeven over het leven van enkele dieren. Daarna het afscheidsdiner tot be sluit.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14