AFSCHEID NEMEN NIEUWS 14 In het tijdvak van 8-12-1959 tot 7-6-1960 hebben 50 werkne mers onze dienst verlaten, we gens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Zij behaalden een gemid deld aantal dienstjaren van 30 per man. Acht van hen zijn 40 jaar of langer aan het bedrijf verbonden geweest, terwijl één hunner op een 50-jarig dienstverband kan terug zien. Deze bijzonderheden deelt onze directeur, de heer C. J. A. van Daal en mede op 7 juni I960. Op die dag neemt hij nl. afscheid, mede namens zijn collega's-directeu ren van deze 50 werknemers. In de koffiekamer is eveneens aan wezig onze directeur de heer ir. B. Wilton. De heer Ir. J. E. Woltjer is ziek en kan helaas niet komen. Van bedrijfszijde zijn de heren J. P. de Haan en C. H. Meeuwisse gekomen. Ook de heren J. Th. Corver en C. Keyzer, zijn, evenals de Kleine Commissie uit de On dernemingsraad present. De heer Van Daalen spreekt in zijn afscheidsspeech over gevoelens van vreugde en weemoed, welke bij zo'n afscheid telkens te con stateren zijn. Zij, die gaan, mogen terugzien op een welbesteed leven en kunnen dus met vreugde genie ten van de rustige periode, welke is aangebroken. Weemoed kan er zijn, omdat oude en vertrouwde dingen vaarwel zijn gezegd. Spre ker vertrouwt er echter op, dat men de langere vrije tijd zal kun nen vullen. Het is tenslotte maar 8 uur per dag, dat men nu aan vrije tijd erbij heeft gekregen en hij weet uit gesprekken, dat vele ge pensioneerden tijd te kort komen. De heer Van Daalen noemt het grote aantal werknemers, dat in de loop der jaren de dienst met pen sioen heeft verlaten en de bete kenis daarvan voor het bedrijf. Terloops haalt spreker nog aan de precaire positie van de Nieuw bouw orderportefeuille: te weinig vraag en een groter wordend aan bod. Ten opzichte van het steeds groeiend aantal gepensioneerden in ons land heeft de heer Van Daalen een persoonlijke mening. Hij wil echter de vertrekkenden in geen geval verontrusten met zijn kijk op deze zaak en wenst hun tenslotte een lange en prettige tijd van rust toe. „Namens het gehele bedrijf dank ik u voor alles, wat ieder van u op zijn plaats en zijn wijze ten bate van W.F. heeft gedaan", besloot de spreker. o Als secretaris van de Ondernemings raad spreekt de heer B. Blommers, die dankbaar is voor hetgeen de vertrekkende collega's - vooral t.o.v. de jongeren - hebben gedaan. Soms met een goed, soms met een wat minder goed woord hebben zij hun vakkennis aan ons overge dragen. Er zijn veel persoonlijke vrienden en kennissen onder, van wie men dan nu afscheid gaat nemen, „Maar ik hoop", aldus de heer

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 16