NUBREDA 1961 Willy Wilton-Fonds 15 NIEUWS Blommers, ,,dat wij elkaar nog de gezondheid zullen ontmoeten. namens ons allen een zeer prettige dikwijls bij de bijzondere gelegen- Wij, die hier blijven, zullen het en lange tijd van welverdiende rust heden voor oud-werknemers in goe- werk voortzetten en ik wens jullie, toe." Dat heeft de tijd nog, zult u wellicht zeggen. Wie heeft er nu al plannen voor 1961 Dat heeft men daar in Breda! In het betreffende perscommuniqué zegt men, dat Breda het volgend jaar een soort Mekka belooft te worden voor mi niatuur trein- en scheepsbouwers, voor modelbou wers, knutselaars met hamer en zaag, voor liefheb bers van hout- en metaalbewerking, boekbinden, leerarbeid, schilder- en tekenwerk, leden van zang en toneelverenigingen, volkstuinders en nog tien tallen categorieën van vrije-tijdsbesteding, hobby isten en „doe-het-zelvers". Waarom wordt deze machtige manifestatie, die zes weken zal duren georganiseerd? In het communiqué staat het aldus: het brandende vraagstuk van de vrije-tijds besteding aan de orde te stellen, landelijk en in zijn volle omvang. Want nader en nader komt een algemeen gewenste arbeidstijdverkorting en de vrije zaterdag staat op het verlanglijstje nummer één. Hetgeen betekent, dat de Nederlandse werker straks over heel wat meer vrije tijd zal mogen beschikken dan tevoren en de vraag is nu maar of hij er in zal slagen aan deze vrije uren een nuttige bestem ming te geven." Tot zover het bericht. Wij wensen Breda met deze unieke tentoonstelling veel succes. Dit is misschien wel dé juiste benade ring van „het brandende vraagstuk". Weinig theorie van anderen maar „zelf doen!" In de maand mei werd aan 74 leden van ons per soneel in totaal 1900,24 uitgekeerd.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 17