EEN 65.000 TONNER IN DOK 4 KIELLEGGING HET KLEINE Foto op de pagina's 18 en 19J De „Olympic Champion" komt aan de werf! Dit was hèt bericht op zaterdag 28 mei. En inderdaad verscheen spoedig dit kolossale tankschip in de haven om te worden gedokt in dok 4. Een groter schip is nog nooit in de W.F.-havens en dokken geweest. De twee verbindingshelften van de loopbrug tussen beide dok- wanden konden niet worden gesloten, maar deden, als stelling, prachtig dienst om in de omgeving de huid een verfje te geven. Bijzonderheden van het schip zijn: Rederij: Olympic Maritime S/A Monte Carlo Afmetingen: 844' 6" L.o.a. 108' 3" Br. x 57' Holte Voortstuwingsinstallatie: 2 De Laval stoomturbines max. vermo gen 24200 P.K. Laadvermogen: 65150 ton Snelheid: 17,2 knopen Bruto inhoud: 37.958 ton 17 imai NIEUWS De kalender geeft aan zaterdag 4 juni I960 en de klok staat op 11 uur. In het bouwdok (noordzijde) wordt op dat moment de kiel gelegd voor bouwnummer 774, een motor vrachtschip van 10.000 ton, dat wordt gebouwd voor rekening van Phs. van Ommeren N.V. Het schip zal straks de naam dragen van „Katendrecht". De lengte bedraagt 144,55 meter, bij een breedte van 20,20 meter en een holte van 11.85 meter. De eerste kielplaat Het zijn niet alleen grote objecten - motoren, zware krukassen en scheepsschroeven - die door de machinefabrieken jaar in jaar uit worden afgeleverd en in de belangstelling staan. Er worden daar ook kleine - niet minder in teressante werkstukken - afgeleverd. In één opzicht is er geen verschil: grote en kleine objecten zijn voorbeelden van vakmanschap. Op de foto staan 4 apparaten, welke geheel door de Gereedschapwerkplaats zijn gemaakt en gemonteerd. „Het zijn leuke werkstukjes", zei de heer Griese, „maar ze vereisen van onze slijpers en frezers bijzondere nauwkeurigheid. De maxi mum tolerantie bijvoorbeeld van de asjes, welke op de foto aan de bovenkant van het apparaat te zien zijn, is 0.01 mm voor wat betreft de slingering en parallelliteit in gemonteerde toestand. Direct van de slijpbank af is de toegelaten maximum tolerans 0.002 mm."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 19