Humor op en rond de werf Koninklijke onderscheiding n NIEUWS 20 Eén onzer werknemers (Baro!) heeft als volgt ge dacht en geschreven. „Op de werf vinden dagelijks humoristische ge beurtenissen plaats, welke beslist waard zijn om te publiceren. Ik meen, dat onze werknemers ook wel bereid zijn om voorvallen en uitlatingen, die echt humoristisch zijn op te schrijven en aan de redak- tie door te zenden. Daar zou men dan een keus kunnen doen. Als er dan nog een soort bekronings wedstrijd aan wordt vastgeknoopt, dan wordt het een prettig rubriekje", schrijft Baro. Ja, wat die wedstrijd betreft, dat is nogal een moeilijke kwestie. De beste mop van de maand van het halfjaar of jaar, zou het dan moeten wor den. Er zou een commissie - een moppencommis- sie - moeten zijn om een en ander te beoordelen. Nu zijn er al enkele commissies in Nederland en ook bij W.F., dus één meer of minder maakt niets uit. Voorlopig is echter de redaktie al tevreden met het inzenden van echte humor op en rond de werf. Zet er uw naam en schuilnaam altijd bij Als voorbeeld kan het onderstaande dienen. Het is één der inzendingen van „Baro". Een schilder sjouwt over het terrein met twee zware bussen verf. Hij mist de opstapwagen en besluit om te gaan lopen. Het wordt hem echter te zwaar. Vlak bij een groot bouwobject, waarvan de funderingen nog maar nauwelijks zijn te zien, geeft hij het op. Hij zet de bussen neer en kijkt daarna in de richting van de bouwvakkers. De voorman op het karwei ziet hem staan en zegt opgewekt tot zijn mensen: „Vooruit jongens, even een schepje d'r op, daar heb je de schilder al!" 'n Leuk verhaal, vooral nu arbeidstijdverkorting en productiviteitsverhoging aan de orde zijn. De heer J. Smit, baas in de afdeling Buitenbankwerkerij Reparatie is op zaterdag, 4 juni I960, Koninklijk on derscheiden ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij W.F. Hij ontving uit handen van Schie dams Burgemeester, Mr. J. W. Peek, de ere-medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Op de foto het moment dat de Bur gemeester hem het ereteken op speldt.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 22