BUNKER EXIT 21 (JJ|) NIEUWS Deze beide mannen zijn niet bezig aan de „bunker ronde" per autoped, 't Is zelfs helemaal geen sport evenement. Het zijn twee leden van een „oprui mingsdienst", die gaten boren in de bovenbouw van de bekende bunker. Van 1943 tot 16 mei I960 heeft dit bouwsel onaangetast op de werf gestaan. In verband met de havenuitbreiding moest het ech ter gaan verdwijnen. Op de genoemde datum begon de eerste aanval op de betonklomp. Met succes! Twee ontploffingen veranderden een groot gedeelte van de oostelijke ingang in een puinhoop. Het is echt niet jammer als ook deze herinnering aan een barre tijd verdwenen is. Bij één onzer bracht de sloop van deze bunker nog een bijzonder nare gebeurtenis in herinnering, die aantoont, dat de Duitse „Gründlichkeit" zelfs nog wel eens kon falen. Hij heeft nl. bijna een dag op gesloten gezeten in deze bunker en is toen plotse ling vrijgelaten. Het gebeurde in april 1945. De man in kwestie reikte op de werf een illegaal blaadje uit aan een goede kennis. Helaas wekte de heimelijke manier van doen argwaan bij één der matrozen van een snelboot, die aan de werf lag. Deze sloeg alarm en de gever van het blaadje werd gearresteerd. Hij moest mee naar de bunker. Hij was rijp voor het standrecht, werd hem al spoedig toegevoegd en velen onzer weten wel wat zoiets toentertijd kon betekenen. Dat hij de geschiedenis nog kan navertellen, dankt hij aan een serie, voor hem zeer gelukkige omstandigheden. Hij was niet tijdig gefouilleerd geworden en kon zich vóór nader verhoor op in- genieuse wijze ontdoen van het pakketje bezwa rende lectuur. Hij kon niet verhoord worden, maar werd naar Rotterdam gezonden. Zijn antwoorden maakten dat hij weer naar Schiedam werd terug gezonden. Wederom in de bunkercel. En na enige uren, dat voor hem onbegrijpelijke bevel: Vrij! De dichteres Jacqueline van der Waals zegt: „en ik had het Leven nooit zo lief gehad." Nu verdwijnt de bunker of is als u dit leest al grotendeels opgeruimd. Wij kunnen er allen blij om zijn. Autoped-race op de bunker Na enkele ontploffingen

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 23