IDEEËNBUS 25 NIEUWS Hieronder volgt de beoordeling van 15 binnengekomen ideeën met als resultaat 1 premie van 35,1 premie van 25,en 3 aanmoedigingspremies van 5, Idee 721. Nieuwe methode voor het persen van zittingen en kleppen van afsluiters. Het persen van zittingen met klembeugel werkt inderdaad gemakkelijker en vlugger. Het op deze wijze persen van kleppen is echter niet aan te bevelen, daar eventuele fou ten in de klepgeleiding en stang ter plaatse van de af- sluiterflens verwaarloosd worden. Premie 35, Idee 728. Lossen van cokes met oude autolaadbakken. Het lossen wordt meestal uitbesteed en zelf lossen wij slechts enkele uren per week, waardoor het moeilijk is speciaal gereedschap rendabel te maken. In principe is het een goed idee en uit dien hoofde wordt een aanmoedigingspremie ad 5,— toegekend. Idee 729. Transportband voor het lossen van cokes. Zie commentaar bij idee 728. Inzender heeft de kwestie zeer degelijk behandeld en van alle kanten bekeken. Uit dien hoofde wordt hem een aan moedigingspremie ad 5,toegekend. Idee 738. Kniebeschermers. De voorgestelde kniebeschermers zijn naar onze mening niet beter dan de bestaande kniebeschermers. Bovendien zijn ze te gecompliceerd en niet bestand tegen vocht. Geen premie. Idee 742. Gereedschap voor het lassen van vleugels aan pijpen voor M.A.N. motoren. Het voorgestelde gereedschap is te duur voor het beperkte doel. Er is inmiddels een andere oplossing gevonden, welke minder in aanschaffing kost. Deze inzending heeft er echter toe geleid een andere methode te gaan toepassen en uit dien hoofde wordt een premie toegekend ad 25, Idee 743. Kleine kraantjes of liften voor lichte lasten aan boord van schepen te plaatsen om grote kranen te ontlasten. De inzending geeft geen geschikte oplossing, daar de meeste schepen zich hiervoor niet lenen. Geen premie. Idee 744. Voorstel om voor kostenbesparing bij het schilderen de wa terafvoer aan dekken van schepen door middel van een spui- pijp te doen, ingebouwd in een koker, lopende binnen boord van het dek tot onder de kimkiel. De constructie van dergelijke kokers, welke gelijke materiaal dikte als de huidbeplating moeten hebben, is enkele malen duurder dan de kostenbesparing, welke bij het schilderen bereikt zou worden. Geen premie. Idee 745. Rolbaan in G-hal Scheepsbouwloods bij gritstraal en vlak- wals. De voorgestelde constructie zal zeer kostbaar worden en geeft nog geen oplossing voor de afvoer van platen van de rolbaan van de vlakwals. Dit moet dan altijd nog met behulp van een kraan geschieden. Het bedoelde transport van gritstraal naar vlakwals zal in de toekomst gaan ge schieden door middel van een magneetkraan. Aanmoedigingspremie 5, Idee 748. Inzender vraagt of het mogelijk zou zijn om in het W.F.- Nieuws een rubriek op te nemen over diverse werkmethodes om op die manier het inzenden van ideeën te stimuleren. Aangezien het hier een vraag betreft en geen concreet voorstel wordt gedaan, kan geen premietoekenning plaats vinden. Idee 749. 1. Het aanbrengen van een spreekbuis in dokken 6 en 7. 2. Het schuren van zittingen met langzaam lopende boortol en schuurschijf. Voorstel 1: geeft geen afdoende oplossing voor de naar voren gebrachte bezwaren. Voorstel 2: speciaal gereedschap is hiervoor aanwezig. Geen premie. Idee 750. Staalgrit van profielen wegblazen met behulp van l" blaas pijp op de luchtleiding. Perslucht is voor dit doel te duur. De enige manier is afzuigen. Geen premie. Idee 755. Afzuigen van lasdampen uit dubbele bodems. De nieuwe afzuigventilatoren te gebruiken. Het voorstel is te omslachtig en biedt geen voordelen. Geen premie. Idee 757. Verlenging 30 en 60 tons kraanbaan in Machinefabriek I. Dit wordt te kostbaar, aangezien de nodige steunpunten voor verlenging der banen niet aanwezig zijn. Geen premie. Idee 758. Voorstel inzake magazijnbevoorrading. De wijze van bevoorrading wordt door de tekenkamer be paald. Voor een groot deel is de toestand reeds zoals voor gesteld wordt. Geen premie. Idee 760. Het niet goed sporen van kranen in de Ketelmakerij. Inzender stelt voor dit te verhelpen door de rails in te vetten. Dit is geen afdoende oplossing. De oplossing is het uitrichten van de kraanbaan en het geven van wat meer ruimte aan de wielen. Geen premie. In behandeling zijn thans nog de ideeën 669, 678, 680, 719, 720, 723, 724, 727, 732, 735, 737, 741, 746, 751 t/m 754, 756, 759, 761 en hoger.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 27