In de VS. (JJ|) NIEUWS 26 Op 28 mei verliet de „Videna" (bouwnummer 762) het bouwdok en werd naar de afbouwplaats versleept. Op de foto is het moment weergegeven, dat het schip de dokuitgang passeert. Zoals bekend is dit het 2e schip van een serie van 3 tankers, welke voor Shell Tankers gebouwd wordt. Het eerste schip de „Viana" is inmiddels van 14 juni t/m 17 juni op proeftocht geweest. De heer C.W.P.C. de Koning heeft on langs enige tijd in de V.S. doorgebracht met als hoofddoel het bijwonen van een conferentie van scheepswerven, verband houdend met het ontroesten en van een beschermende laag voorzien van lading tanks in tankschepen. Daarnaast heeft hij diverse werven bezocht, o.a. met het doel deze materie verder te bestuderen en om in drukken op ander gebied te verzamelen. Hij heeft op donderdag, 9 juni in het club gebouw op onze werf van zijn bevindingen verslag uitgebracht, toegelicht met een aan tal lichtbeelden. Wij hopen in het julinummer van het W.F.-Nieuws in uitgebreider vorm op deze interessante lezing terug te komen. Aan deze grote machine staat onze kotter aar N. van Eyk. Rustig en met het oog van de vakman volgt hij het werk van zijn machine: het uitkotteren van een gat in een steunkoker. Hij is één van onze veteranen, die nog steeds op een belangrijke plaats in de H.K.-hal zijn werk verricht. Verantwoordelijk en nauwkeurig werk! In deze steunkoker wordt straks een schroefaskoker geperst, in welke koker de schroefas draait. Dit onderdeel is bestemd voor de „Armagnac"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 28