Eén dag bij de O.R. in Oud-Leusden Orgaan van en voor bet personeel Wilton-Fijenoord Schiedam NIEUWS VV aar natuur en techniek in de lucht wedijveren in het produ ceren van lieflijke vogel- en scheurende straaljager-geluiden, vergadert, terwijl dit wordt ge schreven, voor de 3e maal de On dernemingsraad. In het prachtig gelegen „Oud-Leusden" zitten drie dagen (23, 24 en 25 mei I960) de mannen, die door het personeel zijn gekozen tot hun ver tegenwoordigers met hun voor zitter om de tafel. Zij beluisteren daar enkele sprekers, bespreken het gehoorde en stellen vragen. De cursisten - want dat zijn ze in feite - krijgen op de eerste dag de openingstoespraak van hun voor zitter, Ir. B. Wilton, en het jaar overzicht 1959 van de Secretaris, de heer B. Blommers, te horen. Over de ontwikkeling van de ver houdingen in het bedrijf spreekt de heer J. Th. Corver. Dit betreft slechts de eerste conferentiedag. Op de volgende dagen zal de werkclassificatie worden behandeld door de deskundige van de Me- taalbond, de heer J. v. d. Burgh, terwijl drs J. A. Hendriks, direc teur van de Gerofabrieken, een in leiding zal geven over „Ervarin gen met een O.R.". De onderwerpen, die in Oud-Leus den aan de orde komen, leven niet alleen bij een groot deel van de werkers, maar ieder O.R.-lid is er bij geïnteresseerd. Immers - de voorzitter zegt het in zijn ope ningsrede - de O.R. werkt voor het welzijn van het personeel en het gehele bedrijf. Hij draagt verant woording en zal tot een onmisbare schakel in het bedrijf moeten uit groeien. Een O.R. kan alleen al door het geven van het goede voor beeld veel bereiken. Het scheppen van de juiste interne verhoudingen behoort mede tot zijn taken. Al zal men van de W.F.-werf geen ideale organisatie kunnen maken, men zal toch zó moeten werken, dat het altijd nog iets beter is dan ergens anders. Met deze Raad zijn wij een stap verder dan met de vroe gere Kern. Daarin waren niet alle

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 3