NIEUWS II mogelijkheden tussen O.R. en per sonen en bedrijfsonderdelen in het grootbedrijf. In een overzicht van de historische groei van het pio- niersbedrijf uit vroeger jaren tot de meer modern georganiseerde be drijven van heden, werden de moeilijkheden belicht, die door de groei zijn ontstaan. Men dient ze te overwinnen door een betere or ganisatie en het vastleggen van de „spelregels". In het totaalbeeld der communicatie-mogelijkheden kan de O.R. een belangrijke rol spelen. Het signaleren en doorge ven van meningen en gevoelens via de lijn Personeel - Onderne mingsraad - Kleine Comissie - afd. Personeelsbeleid kan in bepaalde gevallen als een goed aanvullend communicatiekanaal van de hiërar chieke lijnorganisatie functioneren. Opmerkelijk zijn enkele persoon lijke ideeën, die geuit worden als in deze inleiding het woord werk tijdverkorting wordt gebruikt: de drang naar korter werken kan in bepaalde gevallen een vlucht uit de dagelijkse arbeid betekenen, omdat deze niet aantrekkelijk ge noeg is. Als iemand zich niet ten volle geeft aan de dagelijkse ar beid, dan zal hij met des te meer energie zijn hobbies beoefenen. Over deze inleiding komen veel vragen uit de Raad voort. Men wil een duidelijke taakstelling voor de O.R. geformuleerd zien. De behandeling van vraagstukken in de K.C. en het daarmede samen hangende zich gepasseerdvoelen van de O.R. in zijn geheel wordt besproken. Het behandelen van moeilijkheden, die een snelle oplos sing vragen, enz., enz. Al deze vra gen krijgen een antwoord, waarbij naar voren komt, dat veel gewon nen wordt, indien de vraagstuk ken in een „welwillende sfeer" besproken kunnen worden. Op deze zienswijze wordt door de voorzitter nog verder ingegaan. Men gaat in ons bedrijf inderdaad wel eens minder zachtaardig met elkaar om en de menselijke eigen schap - kankeren - komt wel eens boven, maar vast staat, dat geen onzer een werkelijke aanval op het bedrijf zal verdragen.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 5