NIEUWS 12 gelijk te maken is de havenbreedte groter gekozen, dan eerst in de bedoeling lag. Deze wordt nu zes meter breder dan de huidige havenbreedte. Uiteraard moet dit gebeuren ten koste van de terreinbreedte tussen hoofdingang met parkeergelegen heid naar de noordzijde van het hoofdkantoor. De nieuwe ingang is opgenomen in de uitbreiding van het kantoor. Terwijl dit artikel wordt geschre ven (eind juni) is de 600ste paal Het begin! Havenuitbreiding Oostzijde de kade enerzijds en het hoofd kantoor, platenpark en de scheeps- bouwloods anderzijds. In aanmerking genomen, dat het trottoir langs de weg scheepsbouw - kade verlegd zal worden naar de kant van de scheepsbouwloods, zal er tijdens de bouwwerkzaamheden onvoldoende wegbreedte overblij ven. Gedurende deze periode zal één- richtingverkeer worden ingesteld. Voor het verkeer in andere rich ting zal de weg moeten dienen, welke ten behoeve van het platen- transport naar het platenpark is aangelegd langs de grens Vijf sluizen. Door de terreinversmalling voor het hoofdkantoor wordt de ver- keers- en parkeersituatie zo ongun stig, ook wanneer het werk vol tooid is, dat voor dit euvel een oplossing van blijvende aard ge vonden moest worden. Deze be staat uit de verplaatsing van de geslagen. Dit is de helft van het totale aantal. Tevens is het sloopwerk van de bunker tot de helft gevorderd, waarmede de aannemer eigenaar is geworden van ca. 5000 ton beton- puin. De bestemming hiervan is nog niet bekend. Bij het afvoeren van de grond, welke uit de bouwput en haven uitbreiding is vrijgekomen hebben de weersomstandigheden tot dusver bepaald meegezeten. Zoals bekend verondersteld mag worden, wordt de grond in hoofd zaak afgevoerd naar ons terrein buiten de werfafscheiding in het Sterrebos. Ten opzichte van de ge wenste terreinhoogte voor het be drijf lag dit terrein ruim 1 meter te laag. De ruim 100.000 m3 te ontgraven grond kunnen we binnen en buiten de werfafscheiding gemakkelijk kwijt. Voor velen zal het de vraag zijn, welke bestemming aan het terrein buiten de terreinafscheiding gege ven zal worden. Hieromtrent staat slechts vast, dat hierop geen industriegebouwen geplaatst mogen worden. Het terrein is derhalve en ook om andere redenen zeer geschikt als plaats voor een eventueel nieuw hoofdkantoor, verder voor parkeer plaatsen voor auto's van employe's, alsmede voor personeelsbussen. Ook de toekomstige hoofdingang van het bedrijf is op dit terrein ge dacht, wanneer wij door de aanleg van de Delta-dijk genoopt zijn de huidige ingang aan de Vlaardin- gerdijk prijs te geven. De verplaatsing van de hoofdin gang kan van invloed zijn op de beslissing voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor. Uitbreiding Hoofdkantoor. Dat op korte termijn nog niet be sloten zal worden tot de bouw van een nieuw hoofdkantoor, blijkt uit de in uitvoering genomen uitbreiding. Deze moet in hoofdzaak voorzien in een uitbreiding van de kantine ruimte. Hieraan bestaat de behoef te reeds jaren, hetgeen af te lei den is uit het feit, dat de em ploye's altijd in twee ploegen heb ben moeten lunchen. Met de grotere kantine kan aan dit euvel een eind worden ge maakt. Het ligt in de bedoeling ook de hogere beambten, welke thans in het clubgebouw lunchen, in de kantine - of zo men wil „koffie kamer" - onder te brengen. Tot de bouw van de grotere kan tine was wellicht nog niet over gegaan, ware het niet dat de af deling scheepsbouw ten behoeve van haar tekenkamer de huidige kantine-ruimte dringend nodig heeft. Ten einde de nieuwe kantine gun stig, ten opzichte van het kantoor gebouw te projecteren, is een gang tussen kantine en kantoor gewenst gebleken. Om tevens in de groeiende ruimtebehoefte in het

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 14