m 13 NIEUWS daar 's morgens pl.m. 3.30 uur gepakt en gezakt gereed om langs verschillende wegen het nog onbe kende doel lopende te bereiken. Over dit kamp heeft de heer P. C. van der Jagt, directeur van de Bedrijfsschool, vooraf enige gege vens verstrekt aan de pers, die op uitnodiging een middagtocht naar Amerongen zou maken. Deze ge gevens werden tijdens de reis door de heer W. G. E. Valk nader ge preciseerd. ,,ln het kampement is in deze week de eerste groep jongens. Maandag, 8 augustus tussen 8.00 en 8.30 uur zijn zij per fiets uit Rotterdam ge start. Vier ploegen van 5 jongens. Eén van hen fungeert als patrouille leider. De aankomst in het kamp ligt tussen 4 en 5 uur 's middags. Onderweg hebben zij nog enkele opdrachten te vervullen, waarover te lezen staat in het zgn. logboek, dat iedere patrouille bijhoudt. A.s. zaterdag, 13 augustus, komt er een nieuwe groep en zondag, 21 augus tus, de derde en laatste. Op deze tocht wordt pl.m. 100 km afge legd. Het doel van deze opzet is: de teamgeest via de groepen in de gehele school aan te wakkeren. De opleiding tot vakman is niet het enige doel van onze school. Zelf werkzaamheid, teamgeest, kame raadschap zijn eigenschappen van evengroot belang. Dit jaar zijn wij met de proef be gonnen en als deze slaagt kan vol gend jaar herhaling op uitgebrei der schaal volgen." In het prachtiggelegen kamp, on der het genot van beste kampthee vertelde de heer Van Maanen veel bizonderheden. ,,Het terrein met de opstallen is gratis beschikbaar gesteld. Met be hulp van een ploeg jonge scheeps- beschieters en koperslagers verbe teren wij hier - als tegenprestatie - de inrichting van het kamp. Frap pant is, dat ondanks het minder prettige weer, de stemming prima blijft en de taken volledig wor- den uitgevoerd. De corveeploeg doet normaal mee en heeft dus op de corveedag in feite een dubbele taak. Deze wisselende ploeg zorgt - onder toezicht - voor de ,,bikkese- menten" en ander corveewerk. fa, dat echt avontuurlijke - vooral bij de diverse tochten - lokt de jongens aan. A.s. vrijdag houden wij een Air- borne-tocht. Van te voren vertel len wij de geschiedenis van de luchtlandingen te Arnhem in 1944- Onze tocht zal ongeveer gelijk zijn aan de tocht van de geallieerde luchtlandingstroepen. Het door de patrouilleleider bijgehouden log boek, leert ons veel over de sa menstelling en het karakter van de groep. Sommigen hebben veel te vertellen, anderen hebben druk ge bruik gemaakt van foto's, hand tekeningen en stempels uit bezochte plaatsen en gelegenheden. Wij bezochten reeds het automu seum in Driebergen en de S.K.F. te Veenendaal. Met de 2 leraren, de heren H. Kreft en D. J. Poort, houden wij inspectie en toezicht op het geheel." Een blik in de logboeken werkte verhelderend. Verhalen en beleve nissen. Minutieus en humoristisch. Het boek geeft antwoord op de vraag hoe de patrouille haar op drachten heeft vervuld. En deze opdrachten zijn van verschillende aard. Men moet bijv. het aantal scheepswerven tellen tussen twee plaatsen, een situatieschets maken van een zeker object, de naam ontdekken van een kunstenaar, die een bepaald onderwerp heeft ge maakt. Voor ieder onderdeel geeft de kampleiding een waarderings cijfer. Tot slot heeft het gezelschap een korte controlerit meegemaakt en had daarbij uitzonderlijk geluk. Eén van de 4 patrouilles werd in gehaald juist op het moment, dat voorbereidingen werden getroffen om de tocht op een meer comfor tabele wijze voort te zetten Strafpunten zullen wel niet zijn uitgebleven, vermoeden wij. v--, Ui Daar gaan jullie rechtsaf Laatste instructies Laatste patrouille vertrekt (Foto's Int. Foto-Persbur. „Schiedam"

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 15