Zó doen ze het Moeilijk J. J. de K. te S. 16 NIEUWS Met grote belangstelling heeft de Redactie de brie ven van onze oud-werknemers gelezen, die deze hebben geschreven n.a.v. onze vragen over hun hobby's. Al deze epistels hebben één ding gemeen: er staat stuk voor stuk duidelijk in te lezen, dat bezigheid (in de ruimste zin van het woord) dè onmisbare factor is, om de pensioentijd tot een goede tijd te maken. Voorts constateert men, dat het aantal hob by's groot, zeer groot is en varieert van moeilijk tot gewoon. Een andere overeenkomst is, dat het begrip planmatige dagindeling wel leeft, maar - gelukkig misschien - niet zó, als op en in een bedrijf. Het begrip „prikklok" is verdwenen. Toch valt bij sommigen een zekere regelmaat in de bezig heden te constateren. In één der brieven (van A. B.) staat o.m. het volgende: „De eerste weken heb je het gevoel, dat je met vakantie bent, maar daar komt gauw een eind aan. Je wilt wel weer eens wat gaan doen en vooral iets, dat nuttig is. Ik kon wel wat timme ren en verven, maar bepaald hobby's waren het niet. Door het werk op de werf waren er thuis nog al wat karweitjes blijven liggen. Behangen, schilderen, deuren glad maken met hardboard. De vrouw wilde bloembakken en een zonne scherm. Ja, redactie, zo is het gegroeid. Maanden heb ik er werk aan gehad en ik had er echt ple zier in. Van werkstukken uitmeten had ik niet zoveel verstand. Doorzetten maar, dacht ik en het gaat steeds beter. Na het éne karweitje was er weer een ander. Kleine presentjes voor de kleinkinderen op feestdagen. En zo, redactie, komt dan de tijd, dat je zegt: ik kom nog tijd te kort! Het is werkelijk fijn als je aan de slag kunt blijven, want het is an ders net als met een schip, dat lang stil iigt. Rust roest. Toch moet je rust en ontspanning nemen. Geen eindeloze werkdag, maar alles op zijn tijd." Zo schrijft A. B. te S. en hij hoopt, dat toekomstige gepensioneerden iets zullen hebben aan zijn mede delingen. Omgekeerd tracht hij ook nog iets van andere oud-werknemers te leren. o Een andere gepensioneerde is ongeveer op hetzelfde terrein werkzaam geweest in de beginperiode van het „stil leven". Meubels ombouwen e.d. Tevens is hij een liefhebber van de hengelsport. Deze man schrijft: „Wanneer men op 65-jarige leeftijd gepensio neerd wordt en je bent zo gelukkig dat beiden man en vrouw - nog gezond zijn, denk dan ook aan je vrouw, want die gaat niet met pen sioen. Ik begin 's morgens eerst het huishouden mee te regelen en dat geeft je vrouw veel vol doening. Ga zo veel mogelijk samen wandelen en boodschappen doen. Zoek gezelligheid in huis. Er is altijd wel wat te knutselen. Geachte redactie, ik wens iedere toekomstige 65-jarige het geluk toe, dat mij tot op heden is gegund: Een rustige oude dag." Dit waren dan een tweetal ontboezemingen van oud werknemers. Wij hopen in komende nummers nog enige uittreksels te publiceren. De rij van hobby's is nog lang niet uitgeput. Zelfs kunst en klein kunst komen hierbij nog ter sprake. De secretaris van de Ondernemingsraad, de heer B. Blom- mers ontving van een uitbundig vakantievierende collega een kaart, die op nevenstaande foto staat afgedrukt. En nu zit hij met het volgende ingewikkelde probleem. 1 Willen ze zelfs tijdens hun vakantie nog met stenen naar me gooien? óf 2 is dit de symbolische voorstelling van die kei van een secretaris óf 3 is het misschien nog anders bedoeld? Het lijkt ook ons erg moeilijk en wij raden B. B. aan om zelf met vakantie te gaan en zulke stenen op te zoe ken voor de eerstvolgende O.R.-vergadering

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 18