Kort gesprek met een enthousiast visser Alweer twee afdelingen honderd dagen zonder ongeval met arbeidsonderbreking 17 NIEUWS I Voor buitenstaanders lijkt het misschien wel logisch, dat men zijn werk klaar maakt zonder ongevallen. Doch wij uit het bedrijf weten wel beter. Voor u en ons is het een grote prestatie om honderd dagen zonder ongeval te werken. Deze prestatie wordt beloond door het plaatsen van een wimpel op het score bord in de betreffende afdeling. Let u maar eens op de glunderende gezichten op nevenstaande foto's. Baas M. C. de Witte neemt de wimpel in ontvangst van de bedrijfsleider, de heer B. Kortlandt. Trots plaatst deze baas het ereteken op het bord. Zo was het ook in de afdeling bij baas P. A. Kieboom. Allen nemen met een zekere hartstocht aan deze competitie deel. Het gaat er immers om, menselijk leed te voorkomen en wie wil daarvoor niet zijn beste beentje voorzetten? Hier was het bedrijfsleider Ir. F. C. Smit die de wimpel aan baas Kieboom over handigde. Ook zij hebben er echt „lol" in, dat zij zover kwamen. En nu luiop naar de tweehonderd dagenHaast is een afdeling zover. Dat wordt me een nek-aan- nek-race. Goede moed en succes, mannen. De Veiligheidsdienst. „Vissen meneer! Een prachtsport. Helemaal geen mishandeling van dieren. Trouwens ik persoonlijk vis niet om de vis, want ik vang altijd heel weinig. Maar wat er allemaal bijkomt meneer, dat is je ware. Ten eerste 's morgens vroeg is het buiten op zomerse dagen heerlijk. Aan de waterkant zie je of hoor je geen mens. Rustig. Geen geha mer, geen machinegedreun, geen geschreeuw. Heerlijk! Liefst ga ik zo vroeg van huis, dat ik, als de zon opkomt, aan de kant zit. Hebt u de zon al eens zien opkomen?" „Ja, maar toen was heterg laat. Ik geloof, dat de zon toen in de war was," is mijn beschroomde antwoord. „Uitgesloten", zegt de visser. „De zon is nooit in de war. U was mis schien in de war. Maar we gaan verder. Dan wordt het tijd om de vissport te beoefenen. Een rokertje erbij. De jas een beetje dicht, want het is nog fris en dan maar wach ten. Af en toe beet en soms een vangst. Maar ik geloof, dat dit voor mij maar bijzaak is. Ik ge loof, dat er van het verblijf in de vrije natuur meer uitgaat dan het toch wel bekorende en prettige vis sen zelf. Ik vind vissen een prachtsport. Psychologen en doktoren moeten dat vooral veel doen voor ons en voor zichzelf."

Wilton Fijenoord Nieuws | 1960 | | pagina 19